Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Wisząca półka na doniczki z ziołami: DIY. Zrób sam efektowny kwietnik do kuchni

Wisząca półka na doniczki z ziołami: DIY. Zrób sam efektowny kwietnik do kuchni

Domowy zielnik to sposób na świeże zioła zawsze pod ręką. W przypadku tej designerskiej półki na doniczki, może stać się on prawdziwą ozdobą kuchni. Zrób sam ten efektowny, wiszący kwietnik – projekt jest prosty i poradzi sobie z nim nawet początkujący miłośnik „dekoracji DIY”.

Zanim wykonasz półkę na doniczki, znajdź dla niej odpowiednie miejsce. Pamiętaj, że większość ziół lubi słońce – najlepiej więc trzymać zioła w kuchni przy oknie wychodzącym na południową stronę. To, jak pielęgnować bazylię, tymianek, miętę, rozmaryn, oregano czy stewię, którą można stosować zamiast cukru, dowiesz się z podlinkowanych artykułów. Tymczasem zobacz, jak krok po kroku zrobić półkę na doniczki, na której stworzysz swój domowy zielnik.

Półka z ziołami zapewni nam moc pięknych zapachów w domu i świeże przyprawy na wyciągniecie ręki. fot. Bosch

Półka z ziołami zapewni nam moc pięknych zapachów w domu i świeże przyprawy na wyciągniecie ręki. fot. Bosch

Potrzebne narzędzia i materiały:

  • Akumulatorowa wyrzynarka PST 10,8 LI firmy Bosch z brzeszczotem do drewna
  • Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa PSR 18 LI-2 Ergonomic firmy Bosch
  • Szlifierka uniwersalna PSM Primo firmy Bosch
  • Wiertła: do drewna (2,5 mm i 18 mm) i do wywiercenia otworów w suficie (dobrane do materiału, z jakiego wykonany jest sufit)
  • 1 drewniana deska
  • 4 linki stalowe do zawieszenia zielnika (długość wedle uznania)
  • 8 zacisków dopasowanych do linki stalowej
  • 4 haki z kołkami (dobrane do materiału, z jakiego wykonany jest sufit)
  • 6 doniczek na zioła (średnica górnej krawędzi ok. 12 cm)
  • cyrkiel

Dekoracyjny zielnik krok po kroku – zrób to sam!

zielnik diy (1) Piłą PST 10,8 LI firmy Bosch przytnij deskę do odpowiedniej długości – nasza ma długość 1 m i pomieści 6 doniczek. Cyrklem zaznacz otwory na doniczki. Ich średnica powinna być o ok. 1 cm mniejsza niż średnica górnej krawędzi doniczki, aby doniczki nie wypadły.
zielnik diy (2) Wywierć 4 otwory do przeciągnięcia linek. Najlepiej wiertarko-wkrętarką PSR 18 LI-2 Ergonomic Bosch z wiertłem do drewna (w naszym przykładzie jest to wiertło 2,5 mm odpowiadające grubości linki stalowej). Do wywiercenia otworów pod doniczki użyj wiertła do drewna (18 mm) i wywierć po jednym otworze przy wewnętrznej krawędzi okręgów zaznaczonych cyrklem.
zielnik diy (3)zielnik diy (4) W otwór włóż brzeszczot i piłą PST 10,8 LI firmy Bosch wytnij otwory pod doniczki. Wygładź krawędzie otworów, używając do tego szlifierki uniwersalnej PSM Primo firmy Bosch. Możesz już zawiesić zielnik!

Wiertarko-wkrętarką wywierć otwory w suficie. Odstępy pomiędzy otworami powinny być identyczne jak te pomiędzy otworami wywierconymi wcześniej w desce. Następnie zamocuj kołki i wkręć w nie haki.

zielnik diy (5) Skróć linkę stalową do odpowiedniej długości. Dolne końce linki przełóż przez otwory w desce i zamocuj zaciskami. W taki sam sposób zamocuj górne końce linki do haków przy suficie i zabezpiecz pozostałymi czterema zaciskami. Nie pozostaje Ci nic innego jak wstawić doniczki i cieszyć się zapachem świeżych ziół i lata w Twojej kuchni bez względu na pogodę za oknem!

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl / Bosch
Zdjęcia: Bosch

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 16, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty