Start Arrow Wiadomości Arrow Wkład kominowy FRANEK od Kratki.pl – większa moc i ekologiczne spalanie

Wkład kominowy FRANEK od Kratki.pl – większa moc i ekologiczne spalanie

Podczas wyboru wkładu kominkowego należy wziąć pod uwagę nie tylko materiał wykonania i walory ozdobne, ale przede wszystkim parametry techniczne. Dzięki temu zapewnimy odpowiednie ogrzewanie pomieszczeń i komfort użytkowania. Aby ułatwić tę ważną decyzję, firma Kratki.pl wprowadziła do swojej oferty nowy wkład żeliwny FRANEK 14.

Wkład żeliwny FRANEK 14, fot. Kratki.pl

Oprócz wysokiej wydajności grzewczej i funkcji dekoracyjnej, umożliwia on także w pełni ekologiczne spalanie drewna. Nowy model pochodzi z serii żeliwnych wkładów powietrznych FRANEK, którą reprezentują trzy modele o zróżnicowanym zakresie mocy grzewczej – 12 kW, 14 KW i wkrótce dostępny w sprzedaży model 10 kW. FRANEK 14 wyróżnia przede wszystkim zwiększona o 2 kW moc nominalna urządzenia oraz specjalnie zaprojektowany system dopowietrzania komory spalania, który wpływa na większą sprawność cieplną oraz gwarantuje niską emisję spalin. Dzięki temu FRANEK 14 sprawdzi się nie tylko w tradycyjnych instalacjach kominkowych, ale też w domach z rekuperatorami ciepła.

Wkład żeliwny FRANEK 14, fot. Kratki.pl

Nowatorski projekt

Podstawowy element wkładu wykonany jest z wysokiej jakości szarego żeliwa. Materiał ten charakteryzuje się świetną akumulacją ciepła oraz łatwością obróbki wiórowej, co umożliwia tworzenie projektów o tradycyjnej, jak i bardzo nowoczesnej formie. Minimalna grubość ścianki wynosi 8 mm, co zapewnia jego solidność i odpowiednią trwałość. Również szyba dekoracyjna, malowana metodą sitodruku, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia oraz odpornością na temperaturę nawet 800 stopni C. Zarówno jej szerokość, jak i opływowy kształt frontu umożliwiają swobodne podziwianie palącego się drewna. Specjalny sposób rozmieszczenia radiatorów zapewnia zwiększenie powierzchni wkładu, dzięki czemu ciepło zwracane do otoczenia może być równomiernie rozprowadzone. FRANEK 14 wyposażono także w króciec dolotu powietrza, który umożliwia dostarczanie powietrza do spalania wyłącznie z zewnątrz. Z kolei wylot spalin ułatwia ruchomy, dwuczęściowy wylot spalin. Poprzez regulowane ustawienie przystosowany jest do skierowania do góry, jak i do tyłu, co zdecydowanie ułatwia też montaż całego urządzenia.

Wkład żeliwny FRANEK 14, fot. Kratki.pl

Czyste spalanie i więcej ciepła

Wkład posiada potrójny system dopowietrzania komory spalania. Opiera się on na pracy regulatorów powietrza pierwotnego i wtórnego. Poprzez ergonomicznie zaprojektowaną, drugą tylną ścianę i umiejscowienie dolotu pod spodem wkładu, powietrze z zewnątrz trafia zarówno pod ruszt, jak i do komory paleniska. Dopowietrzanie komory spalania można jednak swobodnie regulować, ponieważ nie jest ono zależne od żadnego z trzech systemów. W tylnej ścianie odbywa się również dopalanie spalin, co podnosi sprawność wkładu i znacznie ogranicza emisję szkodliwych substancji do środowiska. FRANEK posiada także system napowietrzania szyby, ułatwiający utrzymanie jej czystości.

Wkład żeliwny FRANEK 14, fot. Kratki.pl

Dane techniczne:
Moc nominalna (kW): 14
Zakres mocy grzewczej (kW): 7 – 16
Średnica czopucha (mm): 200
Sprawność cieplna (%): 80
Emisja CO (przy 13% O2) ≤ 0,1%
Emisja pyłków (pył)*: 35
Temperatura spalin (oC): 230
Waga (kg): 280
Max długość polan (mm): 600
Materiał: żeliwo szare klasy 200
Rodzaj paliwa
– zalecane sezonowane
– drewno liściaste,
– dopuszczalny brykiet węgla brunatnego

Źródło:Kratki.pl

Kratki.pl
Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 25, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje