Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Właściwości drewna – Twoja energia

Właściwości drewna – Twoja energia

Drewniana podłoga ma wiele zalet – jest elegancka, ciepła i tworzy we wnętrzu miły nastrój. Dobierając odpowiedni gatunek drewna warto kierować się nie tylko estetyką, ale także właściwościami jego poszczególnych rodzajów.

Drewno działa jak bioenergoterapeuta.

Drewno działa jak bioenergoterapeuta.

Jest wielu zwolenników teorii o zbawiennych właściwościach drewna. Według nich, aby wybrać odpowiedni gatunek i w pełni poczuć jego moc, warto utrzymywać bezpośredni kontakt ciała z drewnem – na przykład chodzić po nim boso. Taka „terapia” powinna potrwać około 2 tygodni, a każdorazowy kontakt z drewnem powinien trwać od 20 minut do 2 godzin.

Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu, nie każde drewno wpływa korzystnie na zdrowie człowieka. Są osoby, którym szkodzi kontakt z topolą, osiką, oraz wiązem. Do najzdrowszych gatunków należą natomiast brzoza, dąb, lipa i kasztan.

Warto wiedzieć, ze drzewa o stożkowatym kształcie korony (na przykład jarzębina, świerk, lub topola) wpływają stymulująco na nasz układ nerwowy. Łagodniejsze kształty zaś wpływają kojąco i wprawiają w refleksyjny nastrój.

Zalety poszczególnych gatunków drewna

 • Drewno akacjowe – dodaje energii, wzmacnia naszą motywację i stopień koncentracji. Polecanym osobom odczuwającym zmęczenie, zniechęcenie i brak motywacji.Sprawi, że poczujemy nagły przepływ energii, oraz siły i ochoty do pracy. Ponadto dzięki niemu nasze reakcje na bodźce będą szybsze, polepszy się także nasz nastrój.
 • Drewno brzozowe – posiada bardzo wiele zbawiennych właściwości. Poprawia nastrój, uspokaja, działa przeciwbólowo i rozluźniająco, sprawia też, że czujemy się pewni siebie. Świetnie łagodzi bóle menstruacyjne i przyspiesza proces gojenia się ran. Dzięki swoim uspokajającym właściwościom może nam pomów w podejmowaniu trudnych decyzji i stawianiu czoła życiowym problemom. Kontakt z nią w trudnych chwilach pomoże odkryć szereg nowych możliwości i rozwikłać kwestie pozornie nierozwiązywalne. Jej gałązki warto trzymać w tym samym pokoju, w którym znajduje się telewizor – dzięki temu zneutralizujemy negatywny wpływ jego promieniowania.
 • Drewno bukowe – poprawia ogólne samopoczucie, dodaje optymizmu i pewności siebie, pomaga także w leczeniu chorób gardła i nerek. Pozwala zmienić nastawienie do życia na bardziej pozytywne i dodaje energii. Pozwala także wyzbyć się napięć i bólu. Kontakt z drewnem bukowym pomaga nabrać dystansu do naszych problemów i zmobilizować się do działania. Pole energetyczne, które wytwarza buk jest na tyle silne, że jego energia promieniuje na odległość nawet 10 m. Spacer po bukowym lepie pomoże nam się rozluźnić i wpłynie pozytywnie na nasz układ krwionośny.
 • Drewno cedrowe – drzewo to jest nie tylko piękne i okazałe. Jego drewno ma także pozytywny wpływ na ludzki organizm, w szczególności na układ nerwowy. Kontakt z nim jest zalecany ludziom cierpiącym na nerwice, bezsenność i napady histerii. Pomaga także leczyć choroby układu pokarmowego – przewlekłe biegunki (np. na skutek atonii jelit), czy  chorobę wrzodową żołądka. W Indiach drewno z cedru himalajskiego stosowane jest jako antidotum na ukąszenia żmij. Działa także przeciwgorączkowo i moczopędnie, a także jako lek na kamicę nerkową, zapalenie pęcherza moczowego, oraz choroby układu oddechowego.
 • Drewno czereśniowe – bywa nazywane drzewem kobiet, gdyż uważa się, ze jego energia pozwala kobietom w pełni poczuć ich siłę. Przedstawicielkom płci pięknej pomaga odzyskać utraconą pewność siebie, dodaje kreatywności i optymizmu.
 • Drewno dębowe – przytulanie się do niego dodaje energii i pozwala poczuć naszą siłę. Dzięki niemu czujemy się silniejsi psychicznie fizycznie, a także  szybciej regenerujemy się w czasie rekonwalescencji.
 • Drewno jarzębinowe – pozwala docenić wagę tego, co wcześniej wydawało nam się całkowicie nieistotne. Kontakt z nim rozwija intuicję i pozwala lepiej korzystać z podświadomości. Medytacja z tym drewnem daje więc siłę i pomaga w trudnych sytuacjach życiowych.
 • Drewno jesionowe – pomaga na zły nastrój, zmęczenie i wypalenie. Sprawia, że na nowo nabieramy energii na podejmowanie nowych przedsięwzięć i podejmowanie trudnych wyzwań. Pozwala się zmobilizować i dodaje siły do pracy i nauki.
 • Drewno jodłowe – pozwala wyeliminować negatywne emocje i spojrzeć na wiele sytuacji trzeźwym okiem. Pozwala się wyciszyć i ukoić skołatane nerwy. Korzystnie wpływa na układ pokarmowy i oddechowy, pomaga leczyć wrzody żołądka i łagodzić stany emocjonalne. Dodaje optymizmu i pozwala nabrać pozytywnego stosunku do świata.
 • Drewno klonowe – jest symbolem stabilizacji, spokoju i siły. Kontakt z tym drewnem pozwoli na chwilę zadumy i moment ukojenia. Wpłynie pozytywnie na nasze kontakty z innymi ludźmi, pomoże także zdystansować się do codziennych problemów – na przykład związanych z finansami. Dzięki niemu zdecydowanie lepiej będziemy mogli przystosować się do zmian zachodzących w naszym środowisku.
 • Drewno kasztanowe – poprawia nastrój, dodaje siły i pomaga dojść do siebie w chwilach załamania. Sprawia, że odzyskujemy siłę do walki z przeciwnościami losu i sprawia, ze rzeczy, które nas niepokoiły, wydają się całkowicie nieistotne.
 • Drewno laskowe – pozwala odzyskać równowagę po nieprzyjemnych przeżyciach, szczególnie pomaga w przypadku problemów  sercowych.
 • Drewno lipowe – jego działanie jest zdecydowanie najkorzystniejsze ze wszystkich drzew ochronnych. Pozwala wyzbyć się niepokoju o dom, rodzinę i bliskich. Podnosi na duchu, napawa optymizmem, pozwala się odprężyć. Bardzo dobrze wpływa na naszą kreatywność. W jej pobliżu dużo efektywniej możemy wykorzystywać nasz umysł.
 • Drewno orzechowe – sprawia, że czujemy się silniejsi (zarówno fizycznie, jak i psychicznie) i bardziej odporni na stres. Dzięki niej szybciej myślimy i kojarzymy fakty, a także łatwiej rozwiązujemy problemy.
 • Drewno sosnowe – dodaje energii, eliminuje zmęczenie , pozwala odzyskać i utrzymać równowagę wewnętrzną. Pomaga zwalczyć depresję i ułatwia podejmowanie decyzji. Ponadto wpływa korzystnie na działanie układu odpornościowego i oddechowego.
 • Drewno świerkowe – dodaje pewności siebie, pozwala wyzbyć się lęków i pokonać nieśmiałość. Dzięki niemu możemy odkryć swoje mocne strony, odzyskać utracone poczucie własnej wartości  i nauczyć się podejmowania ryzyka. Zarazem pozwala nam działać obiektywnie i zachować realistyczną postawę.
 • Drewno wiązowe – symbolizuje pojednanie. Niegdyś pod wiązem godziły się pokłócone rody, dzisiaj także dobrze wpływa on na kontakty międzyludzkie. Uczy wybaczania i zapominania o dawnych konfliktach. Dzięki niemu możemy zobaczyć otaczający nas i świat i ludzi w zupełnie innym, pozytywnym świetle.
 • Drewno wierzbowe – promieniuje od niego tajemnica. Sprawia ono, że nasz umysł wkracza w inny wymiar. Medytacja pod tym drzewem jest przeznaczona dla ludzi wysoce rozwiniętych duchowo. Dzięki niej możemy wyzbyć się depresji i zapomnieć o przyziemnych kłopotach.
 • Drewno wiśniowe – korzystnie wpływa na nasze życie intymne. Pobudza libido i pozwala cieszyć się zmysłowymi doznaniami.

 

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Komentarze

Najnowsze komentarze

pliszka Odpowiedz 2012-08-08 00:30:12

a to ciekawe! do tej pory nie patrzyłam na drewno pod tym względem, ale może powinnam, bo uwielbiam chodzić "na bosaka" po domu :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

 • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

 • Promocja

  Lampa wisząca Aida White 2pł.

 • Zwis pojedynczy Galaxy 1642

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie