Start Arrow WnętrzaArrowProjekty wnętrzArrow Wnętrza glamour: projekt mieszkania w filmowym stylu

Wnętrza glamour: projekt mieszkania w filmowym stylu

Urządzając mieszkanie warto pamiętać, aby odzwierciedlało ono charakter i styl życia właścicieli. Można zaaranżować wnętrze tak, aby już na pierwszy rzut oka określało zainteresowania domowników. Taką właśnie koncepcję zrealizowały architektki z pracowni Forma Alternatywna w mieszkaniu młodej studentki z Warszawy – pasjonatki „starego Hollywood” i kultury wschodu.

Trendy w wykańczaniu mieszkania zmieniają się niemal z każdym sezonem. Dlatego zamiast na nowinki warto postawić na ponadczasowe rozwiązania, które będą aktualne nawet za kilka lat. Jednym z nich jest zastosowanie motywu przewodniego w wystroju wnętrz, najlepiej takiego, który jest zgodny z zainteresowaniami właścicieli. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić – stąd najlepiej postawić na drobne dekoracje w ciekawych aranżacjach.

Dorota Maksymowicz, architektka z pracowni Forma Alternatywna:
Czerpiąc inspirację z zainteresowań klientki, która uwielbia kino, zdecydowałyśmy się na umieszczenie na ścianach sypialni plakatów rodem z dawnych premier filmowych.

Architektki poszły także o krok dalej, w łazience została ułożona ręcznie mozaika ze szklanych kosteczek o wymiarach 1,5×1,5 cm przedstawiająca ikonę kina – Audrey Hepburn.

(Projekt pracowni Forma Alternatywna)

Magdalena Grosiak, architektka z pracowni Forma Alternatywna:
Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo efektowne, ale także nadaje indywidualnego charakteru wnętrzu.

Warto podkreślić, że elementy nawiązujące do zainteresowań właścicielki zostały umieszczone w łazience oraz sypialni, a więc w miejscach, gdzie specyfika pomieszczeń pozwala na subtelną ekspozycję. Nie dominują, a ich celem jest podkreślenie całości stylu mieszkania oraz charakteru właścicielki.

W przedpokoju po jednej stronie na całej długości ściany znajduje się szafa z lustrzanymi drzwiami. Zaś na przeciwległej ścianie umieszczono oryginalne pocztówki przywiezione z wypraw do Chin, Japonii i Korei – to nawiązanie do kolejnej wielkiej pasji lokatorki – podróży po Azji.

(Projekt pracowni Forma Alternatywna)

Ogólna koncepcja zakładała zaaranżowanie mieszkania w naturalnym, a jednocześnie eleganckim stylu. Dlatego też architektki z pracowni Forma Alternatywna postawiły na wysokiej jakości materiały podstawowe.

Dorota Maksymowicz:
Podłogi, wykończenie kuchni, łazienki oraz drzwi to elementy, które tworzą solidną bazę  i stanowią tło dla dekoracji: pamiątek i ostrych kolorów farb, które wybrała klientka.

Dodatkowo, w holu i w łazience na obrzeżach polerowanego na wysoki połysk gresu, został wykorzystany naturalny, układany ręcznie, matowy marmur w kształcie małych kamyczków – dodaje architektka. Białe drzwi, listwy przypodłogowe i sztukateryjne podkreślają założoną koncepcję, a oświetlenie typu LED nadaje całości klimatycznego charakteru.

Kuchnia w aneksie została urządzona w jasnych, spokojnych barwach. Fronty szafek w kolorze kości słoniowej wykonane z płyty mdf zostały polakierowane na wysoki połysk. Natomiast granitowy blat w kolorze brązu przełamał całość. Część dzienna została urządzona w podobnej kolorystyce. Kontrast stanowi wysokiej jakości, olejowana podłoga wykonana z dębu wędzonego.

(Projekt pracowni Forma Alternatywna)

Ciekawie zaaranżowany został też kącik wydzielony na jadalnię. Stół, zamiast tradycyjnie z drewna, został wykonany w przezroczystego tworzywa, dzięki czemu wszystko, co się na nim znajduje, zdaje się „unosić” w powietrzu. Całość uzupełniają białe krzesła z materiałowymi obiciami i utrzymana w podobnym klimacie, wisząca nad stołem lampa z czarnym kloszem.

(Projekt pracowni Forma Alternatywna)

Wspominana wcześniej łazienka to wciąż ta sama, konsekwentna kolorystyka. Beżowy kamień z ciemną drewnianą szafką pod umywalką tworzą spokojne wnętrze. Duże lustro i wiszące, kryształowe żyrandole, a przede wszystkim mozaika ze słynną aktorką, nadają łazience wysublimowanego charakteru glamour.

Także w sypialni nie zabrakło filmowych akcentów. Na ścianach zawisły fotografie gwiazd oraz plakaty. Eegancji wnętrzu nadają kryształowe żyrandole po obu stronach łóżka.

Pamiętano także o funkcjonalności – na całej ścianie za łóżkiem umieszczono regały z półkami na książki i drobiazgi, natomiast miejsce pod oknem zagospodarowano na kącik do pracy. Biel mebli i ścian została przełamana poprzez pomalowanie jednej z nich na różowo. W sypialni zrezygnowano z drugiej szafy – nie była potrzebna.

(Projekt pracowni Forma Alternatywna)

Dzięki zmianom wprowadzonym przez architektki w rozkładzie mieszkania udało się wygospodarować miejsce na pojemną garderobę, a całe mieszkanie zyskało zupełnie nowy wyraz.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2013-06-06 09:18:54

To wnętrze mnie zainspirowało. Już wiem, że postawię na jasne kolory i mocne dodatki! Brdzo dziękuję za ten materiał!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty