Start Arrow Wiadomości Arrow Wnętrze od linijki – nowy trend w aranżacji kuchni

Wnętrze od linijki – nowy trend w aranżacji kuchni

Świadome budowanie i organizacja przestrzeni, inspiracja formą figur geometrycznych, fascynacja filozofią Zen oraz spójność i harmonia – tak w kilku słowach można opisać  jedną z ciekawszych myśli aranżacyjnych 2015 roku. Radzimy, jak urządzić kuchnię zgodnie z trendem inspirowanym zasadami geometrii.

Trend geometryczny w kuchni

Trend geometryczny w kuchni

Geometria w modzie

Trend geometryczny jest odpowiedzią na coraz wyraźniejszą potrzebę nadawania pomieszczeniom indywidualnego charakteru. Inspirowany kształtem brył geometrycznych, znakomicie łączy niebanalną estetykę z funkcjonalnością i przemyślaną organizacją przestrzeni. Począwszy od wzorów na ścianie, przez meble i sprzęt AGD, na dodatkach kończąc – wszystko, co zostało zaprojektowane na bazie kwadratów, kół i prostokątów, świetnie odnajdzie się tej stylistyce. Liczne skosy, załamania i wnęki – to właśnie jeden z wyznaczników trendu geometrycznego, który przełamuje utarte schematy wnętrzarskie i udowadnia, ze z najprostszych form i kształtów można stworzyć pomieszczenie, które zachwyca harmonią i funkcjonalnością. Trend czerpie z filozofii Zen, której jednym z głównych założeń jest osiągnięcia stanu absolutnego spokoju. Przy takiej aranżacji wnętrza możemy swobodnie bawić się strukturą powierzchni – łączyć światło z cieniem, mat z połyskiem, a także różne materiały, np. drewno ze szkłem. Żeby osiągnąć pożądane wrażenie ładu i trójwymiarowości należy pamiętać o tym, aby bardzo dokładnie przemyśleć organizację przestrzeni oraz rozmieszczenie mebli i sprzętu.

Okap kuchenny Sapphire Ciarko Design

Okap kuchenny Sapphire Ciarko Design

Więcej niż forma

Trend geometryczny przejawia się także we wzornictwie dodatków i designie urządzeń AGD. Użytkownicy coraz większą wagę przywiązują do wzornictwa i kolorystyki kuchenek, lodówek, okapów, itd. W pomieszczeniach urządzonych zgodnie z tym trendem świetnie odnajdzie się sprzęt o wypukłej formie geometrycznej, mocno zarysowanym i bryłowatym kształcie. Graniastosłupy, trójkąty, prostokąty, kwadraty – im bardziej „od linijki”, tym lepiej.

– Urządzenia AGD charakteryzują się coraz ciekawszym, wręcz zaskakującym wzornictwem. Pamiętajmy jednak, że obok kwestii atrakcyjnego designu i stylu wnętrza, istotnym kryterium podczas wyboru okapu kuchennego jest także funkcjonalność i zaawansowana technologia. Trend geometryczny, zgodnie z założeniami, obejmuje także przemyślaną organizację przestrzeni, świadome budowanie stanowiska pracy w kuchni, względy bezpieczeństwa podczas przygotowywania posiłków. Okap kuchenny powinien być zamontowany na odpowiedniej wysokości, istotne jest także, aby nie utrudniał użytkownikom pracy podczas korzystania z kuchenki. Dlatego też zwróćmy uwagę na wszelkie praktyczne rozwiązania, typu skosy czy możliwość regulacji wysokości okapu – radzi Kamil Machura, ekspert marki Ciarko Design.

Ważne dodatki

Jeżeli nie chcemy zmieniać całej aranżacji kuchni, możemy zastosować kilka prostych sztuczek. Sprawdzonymi rozwiązaniami są szablony, naklejki czy płyty laminowane o nieregularnej fakturze, dzięki którym możemy stworzyć dowolne wzory i tym samym nadać kuchennym meblom drugie życie. Podobnie w przypadku ścian – dzięki fototapetom czy panelom ściennym możemy pokreślić ich oryginalność, inspirując się estetyką geometrycznych figur. Istotne są także dodatki – lampy, naczynia, pojemniki, tkaniny dekoracyjne – możliwości są praktycznie nieograniczone. Odpowiedni dobór tych elementów to okazja do zmierzenia się z własną kreatywnością i nadania wnętrzu indywidualnego charakteru. Okazuje się, że geometria to nie tylko skomplikowane zadania matematyczne, ale także nieograniczone możliwości aranżacyjne oraz inspirujący trend wystroju wnętrz.

Źródło:Ciarko Design

Ciarko Design
Wszystkie komunikaty (2408)

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 18, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty