Start Arrow Bez kategoriiArrow Wpuść światło do domu

Wpuść światło do domu

Naturalne światło ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie bez przyczyny w jasnych, przestronnych pomieszczeniach łatwiej nam się skupić i zregenerować siły, niż w tych ciasnych i ciemnych. Jak wpuścić światło dzienne do wnętrz naszych domów, by czuć się w nich lepiej? Odpowiedzią są wielkogabarytowe okna i drzwi marki MS więcej niż OKNA.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

fot. MS więcej niż OKNA

fot. MS więcej niż OKNA

Światło dzienne – te naturalne, słoneczne, jest nam potrzebne do życia niemal tak samo mocno jak woda czy powietrze. Regularna ekspozycja na promienie umożliwia przyswajanie witamin D i E, a także reguluje szereg innych ważnych procesów fizjologicznych. Poza tym, przebywając „na słońcu” (oczywiście w rozsądnych ilościach) zwyczajnie czujemy się lepiej. Dlatego tak ważne jest, aby w domu, w którym żyjemy, dostęp do światła był jak największy. Nawet w szare jesienne i zimowe miesiące.

No dobrze, pojawia się tylko pytanie, jak to zrobić? Odpowiedzią są cieszące się rosnącą popularnością wielkogabarytowe okna i drzwi. Przeszklenia coraz częściej są nie tylko niewielkim elementem ściany, ale pełnią rolę samej ściany. I robią to znakomicie. 

Produkty proponowane przez MS więcej niż OKNA pozwalają stworzyć przeszkloną zabudowę o szerokości nawet kilku metrów. A dokładniej, w zależności od układu elementów – drzwi uchylno-przesuwne Patio PSK do 6 metrów, a drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST – w wersji PVC – 6,5 metrów, a w wersji aluminiowej – nawet do 12 metrów! A do tego, oba rozwiązania zapewniają ochronę przed ucieczką ciepła, izolację akustyczną i stanowią poważną barierę dla potencjalnych włamywaczy.  Nie musimy się więc obawiać utraty ciepła i większych wydatków na ogrzewanie. 

Patio HST, fot. MS więcej niż OKNA

Patio HST, fot. MS więcej niż OKNA

Dowodzą tego liczby. Dla przykładu – Patio HST ma znakomite parametry izolacji termicznej. Specjalne, niemieckie profile PVC Salamander w klasie A, ciepłe wzmocnienia w ramie, wkładki docieplające, szyba SUPERthermo i ciepły niski próg (o wysokości zaledwie 15 mm), pozwoliły specjalistom Grupy MS osiągnąć współczynnik przenikania ciepła Ud na poziomie 0,80 W/m2k! Co równie istotne, drzwi HST są bardzo komfortowe w użyciu. Aby otworzyć lub zamknąć skrzydło wystarczy lekki ruch, a mechanizmy SIEGENIA zrobią resztę – przesuną skrzydła ważące nawet 300 kg bez najmniejszego problemu. 

Zwróć uwagę na szybę

Szukając sposobów na wpuszczenie światła do domu, możemy grać nie tylko rozmiarem przeszkleń. Równie istotną rolę odgrywa bowiem element zazwyczaj niedoceniany – szyba. Zasadniczą jej funkcją jest odseparowanie wnętrz naszych domów i mieszkań przed napływającym z zewnątrz chłodem, a jednocześnie – doświetlenie ich. Tylko, że nie każda szyba zapewni nam takie same parametry. Najkorzystniejszą opcją jest taka, w której szyba będzie nas maksymalnie chroniła przed ucieczką ciepła i nagrzaniem – a więc będzie miała jak najniższe parametry Ug oraz g (odpowiednio współczynnik przenikania ciepła i przenikania energii słonecznej), a jednocześnie będzie przepuszczała jak najwięcej światła – czyli jak najwyższy współczynnik L. 

fot. MS więcej niż OKNA

fot. MS więcej niż OKNA

Wśród rozwiązań polecanych klientom przez Grupę MS, warto wymienić potrójną szybę SUPERtermo o Ug 0,5 W/m²K z powłoką termiczną najnowszej generacji ClimaGuard Premium2. Powłoka ta sprawia, że do wnętrza przedostaje się więcej światła (L=74%) bez zwiększonej ucieczki ciepła, co zwłaszcza zimą jest nie do przecenienia. A także bez zwiększenia przenikania energii słonecznej – czyli bez większego nagrzewania. Szyba SUPERtermo pozwala na uzyskanie dla okna referencyjnego (wym. 1230×1480 mm) współczynnika przenikania ciepła o wartości nawet do Uw=0,72 W/m²K.

Gdy jest za ciepło

Wybierając okna, zwłaszcza te wielkogabarytowe, nie możemy zapomnieć o ochronie przeciwsłonecznej. Najskuteczniejszą i najbardziej polecaną obecnie przez specjalistów opcją są osłony montowane na zewnątrz budynku. W przeciwieństwie do rolet i żaluzji montowanych wewnątrz, nie dopuszczają one energii słonecznej (a więc i ciepła) do pomieszczeń, ale zatrzymują je poza domem.

fot. MS więcej niż OKNA

fot. MS więcej niż OKNA

To najekonomiczniejsza i najefektywniejsza droga do utrzymania przyjemnej temperatury wewnątrz. I to nawet w najcieplejsze dnia. W te chłodne, wystarczy zwinąć osłony, by cieszyć się widokiem i światłem.

Więcej na: www.ms.pl
ms-wiecej-niz-okna-logo-nowe

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 30, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: bez kategorii