Start Arrow OgródArrow Wrzos a wrzosiec. Poznaj różnicę…

Wrzos a wrzosiec. Poznaj różnicę…

Jesień to pora roku, w której rządzą dwa rodzaje roślin z rodziny wrzosowatych – wrzos i wrzosiec. I jedne, i drugie zachwycają, ale jednak się różnią. Czym? Poznaj różnicę!

Zarówno wrzosy, jak i wrzośce są zimozielonymi i dekoracyjnymi krzewinkami o podobnych wymaganiach, ale nieco innym wyglądzie i… odmiennej odporności na mróz. 

Różnice pomiędzy wrzosem a wrzoścem…

Wrzosy

Mają drobniutkie kwiaty – białe lub fioletowe. Są mrozoodporne, dlatego mogą zdobić nie tylko nasze mieszkania, ale i ogrody. Kwitną latem i jesienią. Do ich uprawy najlepiej sprawdza się ziemia próchnicza, piaszczysta, np. mieszanina piasku i torfu. Wrzosy nie lubią dużej wilgoci. Przed zimą warto rośliny okryć przyciętymi gałązkami iglaków, czyli tzw. stroiszem. 

Wrzośce 

Przykuwają uwagę większymi niż wrzosy kwiatami w intensywnym amarantowym kolorze. Są ciepłolubne. Pierwsze zakwitają już wiosną, a większość kwitnie latem. Lubią stanowiska słoneczne, ale dobrze znoszą też półcień. Nie wymagają aż tak kwaśnej ziemi. Przed zimą należy je koniecznie zabezpieczyć, np. stroiszem, bo są delikatniejsze niż wrzosy. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


październik 13, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród