Start Arrow OgródArrow Wrzosy i azalie – jak hodować?

Wrzosy i azalie – jak hodować?

Różaneczniki i azalie należą do roślin wrzosowatych. Do tej samej grupy zalicza się oczywiście wrzosy i wrzośce, kalmie, hebe i inne. Wszystkie te rośliny są chętnie uprawiane w ogrodach. Kwitnące różaneczniki są najpiękniejszą wiosenną ozdobą, wrzosy upiększają jesień. Aby posadzone rośliny kwitły i rosły prawidłowo przez wiele lat, konieczna jest prawidłowo prowadzona pielęgnacja i ochrona roślin.

wrzosRóżaneczniki wymagają stanowiska półcienistego, zacisznego, osłoniętego od wiatrów i przeciągów. Najlepiej rosną na glebie kwaśnej, dlatego też przed posadzeniem należy sprawdzić odczyn gleby i odpowiednio uregulować odczyn. Niektóre odmiany są wrażliwe na zanieczyszczenie środowiska i ten fakt również należy uwzględnić przed posadzeniem rośliny i wyborem stanowiska.

Rośliny te wymagają stałego i regularnego podlewania. Nie wolno dopuszczać do zarośnięcia gleby pod krzewem. Należy ją ściółkować torfem lub korą sosnową, która będzie zapobiegać nadmiernemu wyparowywaniu wody oraz pojawianiu się niektórych chorób. Różaneczniki są bardzo wrażliwe na niedobory składników pokarmowych, które objawiają się jasnymi przebarwieniami liści. Roślinom należy dostarczać niezbędnych składników pokarmowych z grupy makro- (azot, fosfor, potas, magnez) jak i mikroelementów (żelazo, miedź, cynk, bor). Na zimę krzewy trzeba zabezpieczać przed przemarznięciem. Okrywać należy już przed zapowiadanymi przymrozkami.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty