Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Wrzosy w domu: jak je pielęgnować?

Wrzosy w domu: jak je pielęgnować?

Wrzosy są nieodłączną dekoracją jesiennego wnętrza. Jeśli o nie odpowiednio zadbamy, będą pięknie zdobić nasze pomieszczenie przez długi czas. Zastanawiasz się, jak pielęgnować wrzosy w doniczce? Oto kilka wskazówek…

Wrzosy idealnie rosną w doniczkach. W odpowiednich warunkach mogą kwitnąć do pierwszych przymrozków. W uprawie doniczkowej najlepiej sprawdzą się odmiany wrzosów o intensywnej barwie. Najlepiej więc kupić wrzosy u zaufanego sprzedawcy. Te kupione w dużym markecie mogą być przesuszone lub, co gorsza, chore. W krótkim czasie po przyniesieniu do domu, mogą stracić swój atrakcyjny wygląd. Jeśli więc chcesz cieszyć się urokiem tych kwiatów przez całą jesień, postaw je w nasłonecznionym miejscu i zapewnij im odpowiednie podłoże. Nie zapomnij także o tym, aby wybrać właściwą donicę. 

Podłoże i donica

Wrzosy po przyniesieniu ze sklepu, warto przesadzić do większej doniczki. To rośliny kwasolubne, dlatego będą dobrze rosły jedynie w przepuszczalnej, lekkiej, niezbyt żyznej ziemi o kwaśnym odczynie pH (ok. 3,5-4,5). Jeśli nie mamy możliwości przygotowania takiego podłoża samodzielnie, powinniśmy kupić gotową mieszankę przeznaczoną do uprawy wrzosów lub roślin kwasolubnych (na bazie kwaśnego torfu), dostępną w każdym większym centrum ogrodniczym. Sadząc wrzosy w donicach, powinniśmy pamiętać, że rośliny te są bardzo wrażliwe na zalanie, dlatego musimy wybrać dla nich doniczki posiadające odpływ wody.

Podlewanie 

Rośliny te należy podlewać regularnie. Pamiętaj, aby ich nie przelać, gdyż nie lubią nadmiaru wody. Ponadto ich podłoże nie lubi suszy. Warto więc pilnować, aby było ono lekko wilgotne. Podczas podlewania zwróć szczególną uwagę, aby nie zamoczyć liści i łodyg wrzosów, gdyż sprzyja to rozwojowi chorób. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 6, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca welurowa Bing 2pł. Butelkowa Zi...

  • Coco lampa wisząca czarna-złoty mat

  • Plafon Various Biało-kremowo-beżowy Kolor apl...

  • Plafon Vaio 3 White

  • Lampa wisząca Awena czarna

  • Lampa sufitowa DEZE K-3620 czarny