Start Arrow InstalacjeArrow Wybieramy filtry do wody

Wybieramy filtry do wody

Woda to jeden z podstawowych elementów potrzebnych do życia człowiekowi. Stanowi ona 70% jego wagi, dlatego powinien spożywać jej około 2,5 litra dziennie.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustanowiła jednolite standardy, jakim powinna odpowiadać woda pitna. Musi się charakteryzować czystością, naturalnym smakiem i zapachem, niskim zasoleniem oraz czystością fizjologiczną i higieniczną. Jedyne dozwolone domieszki w wodzie to pierwiastki mineralne.

Ponieważ woda pitna musi być pozbawiona chorobotwórczych bakterii i wirusów, musi być chlorowana. Jeżeli korzystamy z wodociągu, warto zastosować filtry do wody pitnej, które poprawią jej smak i zapach.

Filtry z odwróconą osmozą oczyszczają wodę niemalże w 100%. Usuwają jednak nie tylko szkodliwe, ale i potrzebne naszemu organizmowi materiały, dlatego zwykle mają w zestawie mineralizator, który nasyca wodę mikroelementami magnezu, wapnia czy potasu.
Odwrócona osmoza polega na przenikaniu cząsteczek wody przez półprzepuszczalną membranę. Wysokociśnieniowa pompa w sposób ciągły podaje wodę do obudowy, w której zainstalowana jest półprzepuszczalna membrana.
Filtry z odwróconą osmozą są dosyć drogie, ale membrana ma dużą odporność mechaniczną i chemiczną. Wymienia się je więc nie częściej niż co 3-5 lat.

osmoza

(fot. Eco-Tandem)

Filtry mechaniczne wstępnie oczyszczają wodę pitną. Usuwają zanieczyszczenia, związki koloidalne, zawiesiny, kamień kotłowy. Oczyszczają „zamuloną” wodę. Mogą stanowić jeden z elementów filtrów z odwróconą osmozą.
Filtry mechaniczne muszą być czyszczone raz w miesiącu.

(fot. INFINITY)

(fot. INFINITY)

Filtry węglowe eliminują z wody chlor, dzięki czemu poprawiają jej zmak i zapach. Aktywny węgiel ma silne właściwości absorpcyjne w stosunku do chloru, a wzbogacony przez stopy miedzi i cynku może również działać bakteriobójczo.
Filtry węglowe należy płukać i nie dopuszczać do zastojów wody, gdyż może to powodować rozwój mikroorganizmów.

(fot. PAWO)

(fot. PAWO)

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty