Start Arrow Artykuły PremiumArrow Wybieramy instalację fotowoltaiczną. Czym się kierować przy wyborze?

Wybieramy instalację fotowoltaiczną. Czym się kierować przy wyborze?

Branża fotowoltaiczna rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Wystarczy spojrzeć na popularne rankingi w których instalacje PV oferuje ponad 21 000 firm! Rok 2020 był dla branży rekordowy. Z ponad 450 tysięcy mikroinstalacji pracujących w Polsce, blisko 300 tysięcy zostało zamontowanych w ubiegłym roku.

panele fotowoltaiczne w słońcu

panele fotowoltaiczne w słońcu

Warto mieć świadomość, że przy tak dużej konkurencji na rynku, wybór odpowiedniego dostawcy ma kluczowe znaczenie i będzie miał swoje konsekwencje w przyszłości. Wydajność i jakość pracy instalacji, a co za tym idzie, czas zwrotu inwestycji, to najważniejsze cechy, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

Instalacja fotowoltaiczna powinna pracować min. 20 lat. Nawiązując współpracę z firmą dopytajmy, czy oferta jest kompleksowa i co dokładnie oferuje. Projekt, dobór odpowiedniej instalacji, pomoc w uzyskaniu dofinansowania i serwis techniczny to rzeczy, na których powinniśmy skupić szczególną uwagę.

Bardzo istotną rolę odgrywa również orientacja domu w stosunku do stron świata, kształt dachu, ryzyko zacienienia modułów, rodzaj pokrycia dachowego, rozmieszczenie kominów i okien dachowych – podczas pierwszego spotkania u klienta doradca powinien prawidłowo dobrać ilość, rodzaj paneli PV oraz zaproponować ich prawidłowe rozmieszczenie.

W przypadku domów istniejących warto sprawdzić stan techniczny dachu, konstrukcji i pokrycia. Czy umożliwia np. przytwierdzenie pod-konstrukcji w stabilny sposób.

Gdy jesteśmy jeszcze przed budową domu lub w trakcie budowy jedną z kluczowych kwestii jest wyliczenie mocy instalacji. Nie jest to skomplikowane zadanie. Przy użyciu odpowiednich kalkulatorów i ze wsparciem doświadczonych osób możemy wykonać taką prognozę. Często na etapie projektowania domu rozważamy zastosowanie różnych rozwiązań w zakresie ogrzewania wentylacji, ew. elektromobilności itp. Warto zagłębić się w temat i poświęcić czas na wybór interesujących nas rozwiązań tj. pompy ciepła czy systemu wentylacji mechanicznej.

W przypadku domów już zamieszkałych, sprawa jest o wiele łatwiejsza – podstawowe dane do wyliczenia mocy znajdziemy w rachunkach od dostawcy energii.

Jeżeli z jakiś powodów nie możemy zainstalować paneli na dachu można pomyśleć o instalacji na gruncie.

Jakie atuty/korzyści dla użytkownika niesie za sobą wybór systemów marki Revolt?

 

logo-revolt-grupaBezpieczeństwo i pewność. Revolt Energy jest częścią Grupy Blachotrapez – lidera na rynku pokryć dachowych. Marki z ponad 50-letnią tradycją, która cieszy się dużym uznaniem i zaufaniem swoich klientów. Co najważniejsze jesteśmy prawdopodobnie jedyną firmą oferująca rozwiązania PV i zarazem doskonale znającą się na dachach.

Przez wiele lat Blachotrapez budował markę w oparciu o najwyższe standardy obsługi klienta. Pojawienie się w Grupie Blachotrapez firmy fotowoltaicznej Revolt Energy jest naturalnym etapem rozwoju. Blachotrapez w swoim portfolio ma systemy rynnowe KROP a teraz przyszła pora na fotowoltaikę.

Dzięki takiemu modelowi biznesowemu możemy zaoferować klientom atrakcyjne pakiety, których nie dostaną u innych dostawców:

Dach Kompletny. Łączona oferta na poszycia dachowe od Blachotrapez i fotowoltaikę od RE. Przy takim rozwiązaniu klient ma pewność, że dostanie konkurencyjną cenę oraz że nie musi się obawiać „przepychanek” między producentem pokryć dachowych, dekarzem a firmą, która zainstalowała PV.

Blachotrapez przejmuje rękojmie od dekarzy na każdym dachu, nie tylko na dachu od Blachotrapez.

Gwarancja Całkowita czyli gwarancja na wszystkie elementy instalacji; stroną w reklamacjach jest Revolt Energy – nie odsyłamy, jak konkurencja, klientów do producentów – występujemy w imieniu klienta w przypadku ewentualnych niejasności.

Montaż Express – czas realizacji montażu skracamy do 5 dni.

Jak wygląda prawidłowa procedura zamówienia i dobrania instalacji oraz jej montażu?

dach z systemem fotowoltaiki

dach z systemem fotowoltaiki

Pracownicy dobrych firm, a o takich tylko rozmawiamy, podchodzą indywidualnie do każdego klienta. Przedstawiciel na miejscu przeprowadza audyt energetyczny i konstrukcyjny budynku oraz weryfikuje zużycie energii elektrycznej w rozliczeniu rocznym. Na tej podstawie można dopasować wielkość i moc instalacji fotowoltaicznej. Kolejny etap to dostosowanie komponentów instalacji do indywidualnych potrzeb klienta.

Po podpisaniu umowy firma przygotowuje projekt instalacji wraz z wizualizacją. Kolejny etap to montaż w dogodnym terminie.  Sam montaż składa się z kilku etapów i nie wymaga zaangażowania klienta. Po ustaleniu z instalatorami miejsca usytuowania falownika i trasy kablowej następuje montaż paneli, elementów elektrycznych oraz wykonanie uziomu instalacji. Profesjonalni instalatorzy wykonują pomiary instalacji i przeprowadzają szkolenie z obsługi instalacji. Proces zostaje sfinalizowany w momencie podpisania przez klienta protokołu po montażu.

Decydując się na współpracę z doświadczoną firmą klient nie będzie musiał załatwiać formalności, martwić się o dokumentację – to leży w gestii dostawcy.

W Polsce istnieje wiele form wsparcia z których warto skorzystać m.in…. Pomoc w wypełnieniu formalności leży po stronie instalatora PV.

Jak odróżnić produkty markowe od tzw. no name?

Warto zadawać trudne pytania już na samym początku rozmów, przede wszystkim o gwarancję. Rzetelne firmy oferują długą gwarancję i kompleksowy serwis. Dobrze też dopytać o zaplecze techniczne, czy instalacje są wykonywane prze certyfikowane ekipy, serwis techniczny, zakres wsparcia po zakupie. Producenci markowych komponentów instalacji fotowoltaicznych wyróżniają się długim okresem gwarancji oraz zapewniają wsparcie serwisowe w danym kraju.

Jak wspomnieliśmy, obecnie mamy na polskim rynku ponad 21 tysięcy firm – zapewne część z nich powstało na fali napływających do Polski dotacji. Istnieje ryzyko, że wraz z końcem wsparcia finansowego część z tych firm może zniknąć z rynku. Warto o tym pamiętać podczas wyboru, żeby w przyszłości nie przeżyć niemiłego rozczarowania. Dlatego Warto sprawdzić Revolt Energy. Tu otrzymasz wycenę najlepszych markowych paneli fotowoltaicznych na rynku.

Dodane przez: Piotr Wejman

Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 5, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty