Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Wybieramy nawierzchnię tarasową

Wybieramy nawierzchnię tarasową

Sezon wiosenno-letni to czas by zadbać o taras, który stanowi istotne połączenie strefy wnętrza domu z ogrodem. Starannie dobrana nawierzchnia powinna nie tylko współgrać z elewacją i zamysłem architekta krajobrazu, ale także cechować się funkcjonalnością. Architekci Internity zalecają by przy wyborze okładzin tarasowych zwracać uwagę na nasiąkliwość i porowatość nawierzchni.

Okładzina na taras w naszych warunkach klimatycznych musi być mrozoodporna. W ciągu roku, narażona jest bowiem na skrajne temperatury, a ciągłe zmiany pogody w okresie przedwiośnia i jesieni, mogą powodować pękania i wysadzania nieodpowiednio zastosowanych płyt.

Jeżeli chcemy zastosować jako okładzinę kamień naturalny, pamiętajmy, aby także brać pod uwagę jego porowatość. Powierzchnia tarasu musi być bezpieczna, nawet jeżeli jest wilgotna lub mokra. Najlepiej sprawdzają się w takiej sytuacji płytki o strukturalnym wykończeniu, które mają wysoki stopień antypoślizgowości – radzi Małgorzata Zielińska, architekt Internity.

Kolorystyka i forma tarasu powinna pozostawać w harmonii z barwą i bryłą domu. Obecnie na rynku dominują barwy natury: beże, złamane biele i wszystkie odcienie szarości. Klienci Internity najczęściej decydują się na powierzchnie zestawione z różnych formatów, np. 15×15, 15×30, 30×30, 30×60 i 60x60cm, co tworzy ciekawą kompozycję.

Gres o szlachetnej strukturze, oprócz właściwości antypoślizgowych, służy do wyeksponowania bryły domu i stanowi dopełnienie znajdujących się na tarasie roślin i mebli ogrodowych.

(I Porfidi, Marazzi)

(I Porfidi, Marazzi)

(I Porfidi, Marazzi)

(I Porfidi, Marazzi)

O ile jednorodna kolorystyka nadaje szlachetności, o tyle różnorodność rozmiarów urozmaica płaską powierzchnię tarasu.

(Monolith, Marazzi)

(Monolith, Marazzi)

Jeśli stosujemy gres w jednej wielkości, możemy uatrakcyjnić powierzchnię wykorzystując różne jej wykończenie: ryflowania, prążki, różne wykończenia strukturalne.

(Fusion, Marazzi)

(Fusion, Marazzi)

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca VILLA Z GOLD

  • JAKARTA

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Donica ogrodowa wys.34cm

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED