Start Arrow Budowa domuArrowOkna i drzwiArrow Wybieramy okna do pokoju dziennego

Wybieramy okna do pokoju dziennego

Okna stanowią centralny element architektury budynku. Wybierając je warto zastanowić się do jakich celów przeznaczone jest pomieszczenie, w którym chcemy zamontować nasze okno i wybrać taki rodzaj stolarki okiennej, która najlepiej spełni swoje funkcje. Eksperci sieci sprzedaży Polskie Okna, pomogą dokonać odpowiedniego wyboru.

Jak wybrać okno do salonu?

Zobacz także: 

Salon to miejsce, w którym spędzamy wolne chwile i zażywamy relaksu. Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem do salonu są okna posiadające zamontowany hamulec rozwarcia sterowany klamką oraz stabilizator uchyłu. Zastosowanie takiego rozwiązania likwiduje problem przytrzaśniętej w oknie firanki, zrzuconej nagłym ruchem skrzydła doniczki, czy zamykającego się pod wpływem przeciągu okna.

 

Zamontowany w oknie hamulec po ustawieniu wybranej szerokości otwarcia i przekręceniu klamki do dołu o 45° blokuje skrzydło, dzięki czemu pozostaje ono w ustawionym miejscu, aż do momentu, ręcznej zmiany jego położenia. Stabilizator zintegrowany w rozwórce natomiast unieruchamia okno w pozycji uchylonej, dzięki czemu okno nie zatrzaskuje się pod wpływem podmuchu wiatru.

 

Warto także pomyśleć o specjalnym systemie do zatrzaskiwania okna balkonowego. Rozwiązanie polegające na zamontowaniu na zewnętrznej części skrzydła drzwi balkonowych specjalnego uchwytu, który umożliwia zatrzaskiwanie balkonu od zewnątrz okazuje się praktycznym i komfortowym rozwiązaniem. Drzwi nie są w tym przypadku zamykane klamką, dzięki czemu w każdym momencie lokator może wejść do środka domu.

 

W ramach dodatkowego wyposażenia istnieje możliwość zastosowania szyb refleksyjnych, czyli szkła pozwalającego na odbijanie promieni słonecznych. Okna to inwestycja na długie lata. Warto przeanalizować dostępne na rynku opcje dodatkowych elementów wyposażenia stolarki okiennej i dobrać je tak by najlepiej odpowiadały naszym potrzebom.

(Rozwiązanie polegające na zamontowaniu na zewnętrznej części skrzydła drzwi balkonowych specjalnego uchwytu, który umożliwia zatrzaskiwanie balkonu od zewnątrz okazuje się praktycznym i komfortowym rozwiązaniem.)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Rafał Odpowiedz 2013-02-21 20:38:22

Dobry wybór okien to połowa sukcesu. Dlatego ważne jest, aby wybrać się do dobrej firmy, w której mamy pewność, że nas nie oszukają. Ja korzystałem z usług producenta okien o nazwie Sapor i muszę przyznać, że od początku do końca pełen profesjonalizm, a okna najwyższej jakości. Do takich firm należy chodzić i wystrzegać się partaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa wisząca welurowa Bing 2pł. Butelkowa Zi...

 • Nowe

  Coco lampa wisząca czarna-złoty mat

 • Plafon Various Biało-kremowo-beżowy Kolor apl...

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Plafon Vaio 3 White

 • Promocja

  Lampa wisząca Awena czarna

 • Lampa sufitowa DEZE K-3620 czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: okna i drzwi