Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Wybór podłogi drewnianej

Wybór podłogi drewnianej

Podłoga drewniana niezależnie od gatunku i zabarwienia zawsze sprawia, że mieszkanie staje się przytulne i ciepłe. Można ją dobrać do każdego wnętrza o dowolnej stylistyce.

Podłoga o jednolitej kolorystyce i fakturze pasuje przede wszystkim do wnętrz nowoczesnych, stanowiąc harmonijne i dyskretne tło. Efekt jednolitej powierzchni uzyskuje się  wybierając drewno o regularnym układzie słojów i pozbawione sęków takie jak np. buk i klon. Efekt ten dodatkowo wzmocnią długie deski lub panele jednopasmowe. Jeśli zdecydujemy się na parkiet najlepiej ułożyć go w sposób nie pogłębiający podziału np. w cegiełkę. Taka podłoga nie przykuwa uwagi i stanowi doskonałe tło dla innych elementów wyposażenia wnętrza. Można na niej wyeksponować choćby niekonwencjonalne umeblowanie.

podloga_drewniana

Podłoga rustykalna z drewna o dużej wyrazistości słojów i sękach dobrze komponuje się we wnętrzach o prostym umeblowaniu. Wzorzystą powierzchnię uzyskuje się wybierając drewno z wyraźnym usłojeniem i sękami. Bardzo dobrze do tego nadaje się drewno jesionu, brzozy i przede wszystkim sosny. Podobny efekt można uzyskać wybierając inne gatunki drewna zakwalifikowane jako II i III gatunek. Natomiast stylowy charakter klasycznych wnętrz wypełnionych masywnymi meblami doskonale  podkreśli solidny, dębowy parkiet w ciemnej tonacji, ale także spokojna i elegancka podłoga z buku.

Decydując się na określony rodzaj podłogi należy wziąć także pod uwagę twardość poszczególnych gatunków drewna. W pomieszczeniach, po których mniej się chodzi np. sypialni można zastosować miękkie gatunki drzew iglastych takich jak świerk, sosna czy modrzew. Drewno o średniej twardości ma olcha, brzoza i wiśnia. Do pomieszczeń narażonych na intensywna eksploatację najlepiej nadaje się dąb, jesion, buk, klon i jawor.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

  • Promocja

    Lampa wisząca Aida White 2pł.

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1642

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie