Start Arrow Wiadomości Arrow Wydarzenie sportowe z historią w tle – „Bieg Marszałka” w Sulejówku

Wydarzenie sportowe z historią w tle – „Bieg Marszałka” w Sulejówku

Organizowany od 2008 roku, na cześć Marszałka Józefa Piłsudskiego, „Bieg Marszałka” w Sulejówku, na dobre wpisał się w kalendarz najważniejszych imprez sportowych w regionie. Wydarzenie po raz kolejny wsparła firma Candellux Lighting – wiodący producent i dystrybutor artykułów branży oświetleniowej.

W najbliższą sobotę, 11 czerwca, odbędzie się IX edycja „Biegu Marszałka”.  To coroczna impreza biegowa z historią w tle. Organizowana jest od 2008 roku, zawsze w połowie czerwca, na pamiątkę osiedlenia się Józefa Piłsudskiego w Sulejówku – 13 czerwca 1923 roku. Mieszkał on tam do 1926 roku w okresie, gdy wycofał się z życia politycznego i zajął m.in. pracą twórczą. Ideą biegu jest również nawiązanie do przedwojennych marszów Sulejówek – Belweder organizowanych z inicjatywy Związku Strzeleckiego. W celu podtrzymywania tradycji wojskowych powstała specjalna, odrębna klasyfikacja biegu, w której uczestniczą reprezentanci służb mundurowych. Puchar dla nich zwyczajowo funduje Minister Obrony Narodowej.

Podstawowa trasa „Biegu Marszałka” obejmuje 10 kilometrów. Mniej wprawieni biegacze mogą zmierzyć się z krótszym dystansem, w memoriale Haliny Zielińskiej (jednej z pierwszych organizatorek wydarzenia), wynoszącym 3 100 m. W tym roku, po raz pierwszy, również najmłodsi będą mogli dołączyć do sportowej rywalizacji w ramach Biegu Malucha. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Obrony Narodowej, Wojewoda Mazowiecki, Starosta Miński, Burmistrz Miasta Sulejówek oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego.

W tegorocznej imprezie weźmie udział blisko 900 zawodników, w tym przedstawiciele firmy Candellux Lighting z Prezesem na czele.

Źródło:Candellux

Candellux
Wszystkie komunikaty (6586)

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 9, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty