Start Arrow OgródArrow Wygoda w ogrodzie

Wygoda w ogrodzie

Wraz z nastaniem mody na na grillowanie i przyjęcia w ogrodzie, wydłużeniu uległ czas jaki spędzamy w ogrodzie. Jest to bowiem świetne miejsce do spędzania długch letnich wieczorów z przyjaciółmi i rodziną.

Ogród to nie tylko ozdoba i wizytówka domu. Dbając o to, aby był piękny, często zapominamy o kwestii wygody. Jeśli spędzamy w nim dużo czasu, powinniśmy przede wszystkim sprawić, że stanie się miejscem w którym z przyjemnością się zrelaksujemy. Pomogą nam w tym komfortowe i ergonomiczne meble ogrodowe. Oto pomysły, które pomogą nam w pełni cieszyć się czasem spędzonym na łonie natury.

Krzesło z podnóżkiem

Mały stołeczek w tym samym kolorze co nasze krzesła ogrodowe to bardzo praktyczne rozwiązanie. Nazwę „podnóżek” niekoniecznie należy traktować dosłownie – owszem, z pewnością pomoże nam usiąść wygodnie, opierając o niego nogi, jednak może też pełnić wiele innych funkcji. Możemy też postawić na nim szklankę herbaty. Świetnie sprawdzi się również w „awaryjnych” sytuacjach, na przykład jako stolik do gry w karty.

(Podnóżek może pełnić wiele funkcji, fot. Iter Polska)

Poduszki na meble

Pozornie wydawać by się mogło, że poduszki na meble to raczej rozwiązanie pasujące do wnętrz niż do ogrodów. Nie jest to jednak do końca prawdą. Meble ogrodowe zaopatrzone w poduszki mają niekwestionowaną przewagę nad meblami tradycyjnymi pod jednym względem – w chłodniejsze wieczory pomogą nam się ogrzać. Nie trzeba oczywiście dodawać, ze zwiększają komfort siedzenia.

(Poduszki na meble ogrodowe – wygodne i estetyczne rozwiązanie, fot. Haste Garden)

Poduszki bardzo dobrze komponują się z drewnianymi krzesłami i fotelami. Meble ogrodowe często wykonane są z drewna, zatem jest to dobra kombinacja. Najlepiej w stylistyce ogrodu sprawdza się kolor biały, jednak podczas przyjęć ogrodowych należy być szczególnie ostrożnym – plamy, szczególnie z owoców lub czerwonego wina spierają się z białego materiału bardzo ciężko.

(Białe poduszki na meblach wyglądają pieknie, ale uwaga na plamy!, fot. Haste Garden)

Krzesła ogrodowe z tworzywa sztucznego

Stwierdzenie „krzesła z tworzywa sztucznego” nie kojarzy się najlepiej, warto jednak się do nich przekonać. Obecnie wykorzystywane do produkcji mebli ogrodowych materiały estetyką dorównują materiałom naturalnym, a są od nich dużo trwalsze. Dobrze prezentują się meble wykonane częściowo z drewna, częściowo z tworzywa sztucznego. Są bowiem lżejsze i wygodniejsze niż klasyczne meble drewniane. Tworzywo sztuczne ma tez dodatkową zaletę – łatwo jest je utrzymać w czystości.

(meble z tworzywa sztucznego bardzo dobrze nadają sie do ogrodu, fot. Haste Garden)

Latem ogród jest częstym miejscem spotkań towarzyskich, podczas nich liczy się przede wszystkim miłe towarzystwo i wesoła atmosfera. Nie zapominajmy jednak, że komfort naszych gości jest również ważnym czynnikiem wpływającym na sukces naszych przyjęć w ogrodzie.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty