Start Arrow Wiadomości Arrow Wyjątkowo ciepłe ściany

Wyjątkowo ciepłe ściany

Firma Wolf System Sp. z o.o. stworzyła ściany zewnętrzne Ultra-Thermo-Mega-Wand, którym niestraszne mrozy, śnieg i deszcz. Ultra-Thermo-Mega-Wand są nie tylko bardzo trwałe i odporne, ale także poszczycić się mogą współczynnikiem przenikalności cieplnej U na poziomie 0,14 W/m2K! Oznacza to, że straty ciepła przez ścianę zostały zmniejszone do minimum, dzięki czemu dom spełnia wymogi budownictwa energooszczędnego. Warto zaznaczyć, że ściany firmy Wolf System Sp z o.o. prefabrykowane są w halach produkcyjnych, dzięki czemu na plac budowy dostarczane są w całości, co skraca czas ich montażu, a także zabezpiecza je przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych.

(Płyta kartonowo-gipsowa Ultra Thermo Mega Wand, rys.Wolf System)

Od wewnątrz domu na zewnątrz – konstrukcja ściany

Prefabrykowana ściana zewnętrzna Ultra-Thermo-Mega-Wand firmy Wolf System Sp. z o.o. to mocna i wytrzymała przegroda o grubości 345 mm w konstrukcji szkieletowej. Najbardziej wewnętrzną część Ultra-Thermo-Mega-Wand stanowi płyta kartonowo-gipsowa o grubości 12,5 mm. Jest ona montowana w hali na prefabrykacie ściany, a następnie – już na placu budowy – płyty zostają połączone, wzmacniane siatką włókienną i szpachlowane, po czym całość jest szlifowana i malowana lub tapetowana według uznania domowników i wystroju pomieszczenia. Kolejne warstwy ściany Ultra-Thermo-Mega-Wand firmy Wolf System Sp. z o.o. stanowią: płyta izolacyjna drewnopodobna, 160 mm płyta wiórowa, folia paraizolacyjna oraz konstrukcja drewniana, która pełni rolę szkieletu ryglowo-słupowego. Obszar powstały wewnątrz konstrukcji szkieletowej wypełniony jest wełną mineralną grubości 160 mm, zapewniającą doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Do zewnętrznej części konstrukcji drewnianej przylega płyta wiórowa wodoodporna V100, będąca integralnym elementem struktury prefabrykatu, następnie zaś pojawia się warstwa kleju, na który mocowane są ośmiocentymetrowe płyty styropianowe, a także siatka z włókna szklanego. Najbardziej zewnętrzna część Ultra-Thermo-Mega-Wand firmy Wolf System Sp. z o.o. pokryta jest podkładem tynkarskim oraz akrylowym tynkiem zewnętrznym. Ten ostatni nanoszony jest już na placu budowy, po uprzednim uzupełnieniu i szpachlowaniu łączeń ścian prefabrykowanych.

Ściany zewnętrzne Ultra-Thermo-Mega-Wand firmy Wolf System Sp. z o.o. to sposób na cichy i ciepły dom. Warto więc zdecydować się właśnie na tę propozycję podczas wyboru i budowy wymarzonego, ekologicznego domu modułowego.

Ściana Ultra-Thermo-Mega-Wand
Cena  brutto za m2: ok. 290 zł netto

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl

Data dodania:


Styczeń 7, 2011
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: okna i drzwi