Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Wykładzina ciepła i cicha

Wykładzina ciepła i cicha

Idealna podłoga nie powinna przypominać domownikom o swoim istnieniu. Musi być miękka, ciepła i cicha. Maty izolacyjne to prosty i skuteczny podkład stworzony specjalnie pod panele podłogowe i wykładziny dywanowe.

Podłoga jest jednym z najważniejszych elementów każdego domu. Przy tym jest to najbardziej eksploatowany element pomieszczenia. Warto zatem zadbać, aby stąpanie po niej sprawiało przyjemność i nie było uciążliwe dla domowników i dla sąsiadów. Przy aranżacji podłogi, najczęściej brane są pod uwagę jedynie jej walory estetyczne, a rzadziej jej walory użytkowe, tj. ochrona przed zimnem, czy twardość odczuwana podczas chodzenia.

(Mata izolacyjna gwarantuje wyciszenie podłogi)

(Mata izolacyjna gwarantuje wyciszenie podłogi)

Wykończenie podłogi samą wykładziną, bądź panelami, bez zastosowania odpowiedniego podkładu, nie zapewnia należytej wygody. Mata izolująca doskonale tłumi hałas, dociepla pomieszczenia i niweluje nierówności podłoża. Stosowanie maty wydatnie zwiększa wygodę mieszkania.

Stosowanie tego typu podkładów pod wykładziny dywanowe i panele jest powszechne w krajach Europy Zachodniej oraz w USA. Jest to coraz popularniejsza metoda wyciszenia i izolacji podłogi także w naszym kraju.

Mata nie pęcznieje, nie kurczy się i zachowuje swoje parametry przez długie lata. Położona pod wykładzinę wytłumia odgłosy kroków, ochrania przed przenoszeniem dźwięków uderzeniowych przez żelbetonową konstrukcję stropu, wykończonego wykładzinami dywanowymi. Dzięki dobrym parametrom izolacji akustycznej, nawet największe podskoki i zabawy dzieci na wykładzinie nie spowodują konfliktu z sąsiadem mieszkającym poniżej.

Mata izolacyjna posiada również bardzo dobre właściwości izolacji cieplnej. Zastosowana pod wykładziny i panele dodatkowo dociepla podłogę. Ma to istotne znaczenie w przypadku podłóg w pokojach dziecięcych oraz w sypialniach – szczególnie jeśli są umiejscowione nad nieogrzewanymi garażami. Dzięki macie, dzieci bawiące się na wykładzinie mają zapewnione ciepło i miękkość, dlatego nie odczuwają „zimna od posadzki”. Dodatkowe maty czy kocyki stają się, zatem zbędne. Efekt tzw. „miękkiego podłoża” czyni z wykładziny dywanowej gruby, ekskluzywny dywan, ale jednocześnie znacznie wydłuża jej żywotność.

(Mata izolacyjna Pianomat, fot. KOMFORT)

(Mata izolacyjna Pianomat, fot. KOMFORT)

Sklepy KOMFORT SA, wśród wielu innych akcesoriów niezbędnych do prawidłowego użytkowania podłoża, szczególnie polecają matę izolacyjną Pianomat. W przeciwieństwie do innych materiałów, mata Pianomat jest przyjazna dla instalatora. Wygodnie rozwija się ją z rulonu, łatwo przycina i formuje na miarę (nawet po łuku), odpowiednio do kształtu podłogi. Do cięcia wystarczą nożyce lub nóż do wykładzin.

Pianomat można układać na dowolne podłoże, wypoziomowane oraz gładkie. Matę należy mocować za pomocą taśmy dwustronnej do wykładzin. Do pomieszczeń większych niż 25m2 zaleca się instalację metodą podwójnego klejenia przy pomocy kleju „rzepowego”.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie