Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Wykończenia podłóg drewnianych – co wybrać?

Wykończenia podłóg drewnianych – co wybrać?

Wykańczanie podłogi możemy przeprowadzić na wiele różnych sposobów. Jednym z najpopularniejszych jest lakierowanie. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję o sposobie wykończenia, zapoznajmy się z zaletami różnych metod.

Wykańczanie podłóg lakierem

(Czym wykończyć podłogę drewnianą, by służyła nam przez lata?)

(Czym wykończyć podłogę drewnianą, by służyła nam przez lata?)

Zabezpieczenie podłogi drewnianej lakierem pozwala uzyskać wyjątkowo trwałą powierzchnię. Z tego względu cieszy się wyjątkowo duża popularnością. Niektórzy z producentów podłóg oferują wysoki poziom zabezpieczenia – aż do siedmiu warstw lakieru akrylowego, utwardzanego przy pomocy promieniu ultrafioletowych. Kolejną z zalet tego rozwiązania jest możliwość łatwego utrzymania takiej podłogi w czystości – wystarczy przetarcie jej lekko wilgotną szmatką.

Elegancki połysk

Lakier to nie tylko skuteczna ochrona, to także elegancki wygląd. Podłoga pokryta warstwą lakieru wygląda bardzo estetycznie. Szczególnie dobrze sprawdza się w dobrze nasłonecznionych pomieszczeniach o dużych oknach. Ciekawie prezentuje się też w sali kominkowej.

Olejowanie podłóg

Olejowanie to jedna z najstarszych metod konserwacji podłóg. Olej wnika głęboko w deski, skutecznie chroniąc je od środka. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o wykańczanie podłóg w często uczęszczanych pomieszczeniach – na przykład w przedpokoju. Jeśli w olejowanej podłodze powstanie ubytek, samoistnie ulega on zasklepieniu.

Woskowanie podłóg

Wosk działa podobnie jak olej – oba produkty zapobiegają wniknięciu wody w deski. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chodzi o wnętrza o niewielkim natężeniu ruchu. Świetnie sprawdzi się na przykład do wykończenia podłogi w sypialni. Nie jest to dobre rozwiązanie do pomieszczeń takich jak przedpokój, gdzie natężenie ruchu jest bardzo duże. Wosk bowiem ulegnie wtedy szybkiemu wytarciu. Zarówno olejowanie, jak i woskowanie pomogą uzyskać stylową podłogę o naturalnym wyglądzie.

Autor: podlogi.info

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

  • Promocja

    Lampa wisząca Aida White 2pł.

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1642