Start Arrow Finanse i prawoArrow Wymiana grzejników w bloku

Wymiana grzejników w bloku

Mieszkam w bloku z lat 60ych. Instalacja centralnego ogrzewania w budynku jest przestarzała a administracja ociąga się ciągle z jej wymianą. Postanowiłam więc zrobić to na własna rękę i prywatnie wynajmując fachowców. Jak się do tego zabrać? Czy potrzebuje jakichś zgód?

Decydując się na taki krok, warto wcześniej omówić rzecz z wykwalifikowanym fachowcem, ponieważ wymiana instalacji centralnego ogrzewania wymaga wiedzy dotyczącej materiałów, z których powinny być wykonane kaloryfery, a także informacji co do mocy grzewczej nowego urządzenia. Dla Pani, jako dla laika, mogą to być kwestie niezrozumiale, a są one kluczowe przy tego typu wymianie.

wymiana grzejnikowOgromnie ważne jest, czy instalacja w budynku łączy się z miejską siecią ciepłowniczą i czy jest uzupełniana wodą z tej sieci. Jeśli tak, nie powinno się wówczas montować grzejników aluminiowych, ponieważ są one narażone na szybkie niszczenie, korodowanie, zapowietrzanie oraz na kumulowanie niepożądanych osadów.

Wynajęty przez Panią fachowiec winien także, w porozumieniu z Panią, ustalić z administratorem budynku niezbędne do wymiany parametry, takie jak opór przepływu wody, wydajność ciepła czy punkt montażu podzielnika ciepła – w przypadku jego obecności.

Należy także uzgodnić z administratorem kwestie związane z właściwym upuszczeniem wody z instalacji w budynku, na czas modernizacji w Pani lokalu.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 11, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black