Start Arrow Budowa domuArrow Wymiana okien – na co zwrócić uwagę?

Wymiana okien – na co zwrócić uwagę?

Będziemy wymieniać okna w całym mieszkaniu. Ponieważ jest to spora inwestycja, i nie chcemy popełnić błędu, chcemy się dowiedzieć, o co przede wszystkim należy zapytać instalatora czy producenta?

Odpowiada Artur Głuszcz z firmy MS więcej niż OKNA, producenta okien TYTANOWYCHtermo.

Wymiana okien w całym mieszkaniu wiąże się ze sporym wydatkiem. Powinniśmy jednak pamiętać, że podstawowym kryterium wyboru nigdy nie powinna być cena, która w dużym stopniu jest pochodną jakości i klasy produktu. Dlatego już na początku, warto zwrócić uwagę na markę producenta i jego doświadczenie na rynku, a także zapytać o to, czy kupowany produkt posiada wszystkie niezbędne certyfikaty.

(Profil biały okien TYTANOWEtermo)

(Profil biały okien TYTANOWEtermo)

Jednym z podstawowych parametrów, o który powinniśmy zapytać sprzedawcę jest współczynnik przenikania ciepła U. Im jest on niższy tym okno jest bardziej energooszczędne, a to skutkuje mniejszymi rachunkami za ogrzewanie mieszkania. Należy jednak pamiętać, że na jakość termiczną okna wypływa nie tylko rodzaj szyby, ale także konstrukcja ramy i rodzaje wzmocnień. Aby poprawić parametry produkowanych przez nas okien PVC, wprowadziliśmy zamiast stosowanych w ramie tradycyjnych wzmocnień stalowych, nowoczesny system Wzmocnień Termicznych MS, wykonanych ze specjalnych kompozytów poliestrowo-szklanych wypełnionych poliuretanową pianką.

Okna powinny jednak nie tylko ograniczać straty ciepła, ale także gwarantować nam odpowiedni komfort akustyczny w domu. Jeśli mieszkamy, przy ruchliwej drodze czy trakcji kolejowej warto zapytać o możliwość zastosowania specjalnych szyb dźwiękochłonnych. W tym wypadku im wyższy współczynnik izolacyjności Rw, tym okno lepiej tłumi hałasy dobiegające z zewnątrz.

Warto zapytać także o rodzaje zabezpieczeń chroniących okno przed ewentualnym włamaniem. Ogromne znaczenie ma w tym wypadku rodzaj i klasa zastosowanych okuć. Jeśli zależy nam na zwiększeniu bezpieczeństwa możemy rozważyć zakup szyb antywłamaniowych, specjalnych klamek z kluczykiem, czy też wyposażenie okien w czujniki instalacji alarmowej.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zwrócić uwagę na takie elementy jak chociażby uszczelki i dodatkowe wyposażenie, a także zapytać o montaż, serwis i warunki oraz okres gwarancji.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645