Start Arrow Wiadomości Arrow Wymień meble i… chroń naturę

Wymień meble i… chroń naturę

Zmiana aranżacji mebli może przyczynić się do ochrony środowiska. Czy to wizja odległej przyszłości, czy nowy trend, który wkrótce zawładnie branżą meblarską? Prace nad w pełni ekologicznymi materiałami już trwają. Prawdopodobnie będziemy świadkami wielkiej rewolucji, która wykorzysta nadmierny konsumpcjonizm na cele środowiskowe.

Nowy wymiar meblarstwa

Działania na rzecz ochrony przyrody wkraczają w coraz więcej obszarów naszego życia. Dotarły również w świat designu i wystroju wnętrz. Projektanci obserwują różne trendy. Niekonwencjonalne rozwiązania, stonowane kolory, minimalistyczne formy to trendy, które utrzymują się na rynku. Świadome społeczeństwo czeka jednak na ekologiczną stronę, na ekorozwiązania w branży meblarskiej. Dlatego urządzając mieszkanie, pragnie mieć gwarancję, że robi to z szacunkiem dla natury.

Ekologiczna rewolucja

Mamy do czynienia z ewenementem na skalę światową. Doświadczamy rozwoju i skutków nowoczesności przemysłowej, która nie wyklucza tworzenia ekologicznych mebli z zachowaniem nowoczesnego designu i komfortu użytkowania. Prace naukowe nad produkcją płyt i kompozytów drzewnych z ujemnym śladem węglowym prowadzi polski producent mebli luksusowych RC Design wraz ze środowiskami naukowymi.

– Na ten moment wdrażamy przede wszystkim możliwości z konopiom siewną oraz drzewem tlenowym oxytree. Nie mamy wątpliwości, że nowe technologie w procesie tworzenia będą niosły korzyści środowiskowe. Rośliny jedno- lub wieloletnie, nad którymi toczą się badania, dają od 10 do nawet 25 ton suchej masy rocznie z hektara uprawy. Dla porównania, polskie lasy jedynie ok. 4 tony. Stoimy z pewnością przed „zieloną” rewolucją, która zmieni podejście Polaków do wystroju i aranżacji wnętrz – opowiada Rafał Cebula, Prezes Zarządu RC Design.

Proekologiczna zmiana jest naturalnym następstwem rosnącej globalnej świadomości zagrożeń, jakie niesie nadmierna wycinka lasów na naszej planecie. RC Design oraz wybitni specjaliści pracują nad ofertą ekologicznych materiałów na skalę światową.

O RC Design:

Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych specjalistów, których doświadczenie i wiedza od blisko 20 lat tworzy meble premium dla zleceń komercyjnych (np. butików, hoteli, restauracji – w tym zabudowy ścienne, gabloty, meble wolnostojące, schody, panele tapicerowane), jak również wnętrz prywatnych. Specjalizujemy się także w produkcji mebli akustycznych, które realizujemy dla sali koncertowych czy obiektów sakralnych. Dzięki zasobom, jakie posiadamy – nowoczesnym technologiom zastosowanym we własnym zapleczu produkcyjnym oraz najwyższej jakości materiałom i surowcom – jesteśmy gotowi do zrealizowania każdego, nawet najbardziej wymagającego zlecenia. Poprzez naszą pasję do meblarstwa, wiedzę i doświadczenie staliśmy się wiodącym producentem mebli, uznanym wśród europejskich kontrahentów. Nasze realizacje można zobaczyć w Paryżu, Saint-Tropez czy Londynie, Monako czy w Sztokholmie.

RC Design

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 13, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: galerie wnętrz