Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Wymieniamy bramy do garażu

Wymieniamy bramy do garażu

Piękny wygląd, bezpieczeństwo i funkcjonalność to cechy bramy garażowej, która każdego dnia działa poprawnie. Kiedy jednak poszycie bramy staje się nieestetyczne, a brama odmawia współpracy, użytkownicy decydują się na prace renowacyjne. Często jednak zdarza się tak, że konserwacja nie przynosi oczekiwanych efektów – i w efekcie wymieniamy bramę garażową na nowy, sprawny i estetyczny model. Jak to zrobić bez uciążliwych prac budowlanych?

Montaż nowej bramy w funkcjonującym już garażu uwarunkowany jest kilkoma czynnikami. Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się, jaki typ bramy będzie najbardziej odpowiedni. Kolejnym czynnikiem jest rodzaj materiału, z którego zbudowany jest garaż. Wybierając pomiędzy najpopularniejszymi rozwiązaniami musimy rozważyć warunki, w jakich brama będzie później pracować.

Dlatego też należy tak dobrać bramę, by nie tylko dobrze komponowała się z istniejącymi zabudowaniami, ale również ułatwiała użytkowanie pomieszczenia, które ma chronić.

(Renowacja starej bramy garażowej zazwyczaj kończy się jej wymianą, fot. Normstahl Entrematic)

Zmieniamy bramę uchylną na sekcyjną górną

Modernizacja bramy oznacza najczęściej zastąpienie starej bramy np. uchylnej komfortową bramą sekcyjną górną. W idealnym przypadku wystarczy nieco miejsca przy ścianie bocznej i nadprożu, by brama górna mogła być poprawnie zamontowana.

W przypadku, kiedy ilość miejsca na nadprożu i węgarkach jest niewystarczająca, producenci oferują rozwiązania z wykorzystaniem obudowy ościeżnicy i osłon.

Michał Baranowicz z firmy Normstahl Entrematic:
Zbyt mały węgarek boczny skutkuje tym, że na ościeżnicę boczną bramy montuje się obudowę ościeżnicy z blachy stalowej w kolorze bramy. Z kolei brama montowana jest w tym przypadku przy pomocy kątowników montażowych w ościeżu. Wystającą część ościeżnicy bocznej można też zakryć izolowaną osłoną o szerokości 23 lub 40 mm.

W przypadku, gdy brak jest węgarka bocznego – brama również montowana jest przy pomocy kątowników w ościeżu, a cała ościeżnica boczna zakryta zostaje izolowaną osłoną. Z kolei szczelinę między osłoną a murem można ukryć, stosując fugę o trwałej elastyczności lub taśmę uszczelniającą.

NA NASTĘPNEJ STRONIE:
MONTAŻ BRAMY W MURZE KLINKIEROWYM

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Komentarze

Najnowsze komentarze

Jakie wymiary powinna mieć brama garażowa? | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-08-21 09:55:49

[...] Wymieniamy bramy do garażu [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród