Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Wyspa w kuchni. Co warto o niej wiedzieć?

Wyspa w kuchni. Co warto o niej wiedzieć?

Wyspa kuchenna, czyli wolnostojący mebel ulokowany w centralnym miejscu w kuchni spełnia szereg funkcji. Zastanawiasz się nad aranżacją wyspy kuchennej? Sprawdź kilka naszych wskazówek i zainspiruj się!

Wyspa najczęściej mieści się w kuchni otwartej na salon. Jest tzw. łącznikiem tych dwóch pomieszczeń. Od strony kuchennej wyspa posiada liczne szafki, w których można schować naczynia oraz wszelkie akcesoria kuchenne, a czasem nawet drobny sprzęt AGD. Bardzo często też wyspa kuchenna jest aranżowana na strefę do zmywania. Na blacie kuchennym wyspy znajduje się wówczas zlewozmywak, a pod nim zmywarka. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które z pewnością ułatwia prace kuchenne. Jeśli zdecydujesz się zaaranżować wyspę kuchenną na strefę do zmywania, pamiętaj, aby wcześniej poprowadzić w tym miejscu odpowiednią instalację wodno-kanalizacyjną. 

Od strony salonu zaś, wyspa kuchenna posiada tzw. część barową z hokerami. To doskonale miejsce na poranne śniadanie, popołudniową kawę oraz spotkania z rodziną i z przyjaciółmi. 

Kolejnym, ciekawym pomysłem na aranżację wyspy kuchennej jest zainstalowanie w niej płyty grzewczej. Wówczas centrum gotowania przenosi się w centralne miejsce wnętrza. Pamiętajmy jednak, że takie rozwiązanie ogranicza nam strefę gotowania. Kolejną, ważną rzeczą przy montażu płyty grzewczej w wyspie kuchennej jest montaż nad nią okapu. To bardzo istotny element aranżacji. 

Niezależnie od tego, jak zaaranżujesz wyspę kuchenną, element ten jest niezwykle pożądany w nowoczesnych kuchniach. Łączy on dwie strefy, tworząc funkcjonalne i przestronne wnętrze. Dzięki wyspie kuchennej, aranżowana przestrzeń staje się tzw. sercem domu, gdzie tętni życie rodzinne i towarzyskie. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 17, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza