Start Arrow Wiadomości Arrow Wzór bezpiecznej instalacji elektrycznej – rozwiązania firmy Hager

Wzór bezpiecznej instalacji elektrycznej – rozwiązania firmy Hager

Dom to miejsce, w którym chcemy czuć się bezpiecznie pod wieloma względami. Wielu wypadkom można zapobiec, stosując przemyślane rozwiązania z zakresu wyposażenia. Kompleksowa oferta osprzętu elektroinstalacyjnego Hager pozwala na stworzenie bezpiecznego i komfortowego domu, a ponadto zapewnia elegancki wygląd wnętrz.

Hager – bezpieczna instalacja

Według statystyk 17% wypadków w Polsce ma miejsce właśnie w domowym zaciszu, a dotyczą zwłaszcza osób starszych i dzieci. Ich przyczynami jest często nieuwaga i niewłaściwe wyposażenie pomieszczeń. Jednym z ważnych elementów bezpiecznego domu jest odpowiednio zaprojektowana instalacja elektryczna. Nowej generacji rozwiązania nie tylko w pewny sposób chronią jej użytkowników przed porażeniem, lecz również pomagają dbać o bezpieczeństwo osób, które wymagają starannej opieki. Firma Hager oferuje zróżnicowane portfolio zaawansowanych technicznie produktów elektroinstalacyjnych, które w zależności od przeznaczenia mogą pełnić funkcję zabezpieczenia przed porażeniem, komunikacyjną lub alarmową. Wysokiej klasy wzornictwo i szeroki wybór odcieni osprzętu sprawia, że harmonijnie wpasowują się w indywidualną estetykę domowych wnętrz.

Bezpieczne w szczególnych warunkach

Podczas wyboru osprzętu elektrycznego należy brać pod uwagę nie tylko warunki, w jakich będzie on stosowany, lecz również indywidualne potrzeby użytkowników. Parametry oraz funkcjonalność gniazd i łączników nabierają szczególnego znaczenia zwłaszcza wtedy, gdy mieszkańcami domu są małe dzieci. W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienka czy kuchnia, należy stosować gniazda bryzgoszczelne o klasie szczelności IP 44. Podtynkowe gniazda bryzgoszczelne firmy Hager z pokrywą i kołnierzem uszczelniającym zapewniają bezpieczeństwo użytkowania gniazda nawet w warunkach bezpośredniego kontaktu z wodą, a ponadto wyróżniają się luksusowym designem. Do wyboru jest kilkanaście serii wzorniczych, różniących się pomiędzy sobą kształtem i kolorystyką. Dzięki tak dużemu wyborowi nie trzeba już rezygnować z estetyki na korzyść bezpieczeństwa. Na szczególną uwagę zasługują serie Berker R.3 z ramką w kolorze stali szlachetnej czy Berker Q.1 z ramką i klawiszami o aksamitnej powierzchni, a także wyróżniający się minimalistycznym designem i szeroką dostępnością wersji kolorystycznych osprzęt z serii B.Kwadrat. Jeśli w domu mieszkają małe dzieci, należy bezwzględnie zabezpieczyć gniazda w pozostałych pomieszczeniach, gdyż osprzęt zamontowany na wysokości zaledwie 30 cm nad ziemią jest dla nich łatwo dostępny. W ofercie Hager można znaleźć wysokiej jakości gniazda z przesłonami torów, na przykład z serii Berker Q.1. czy Berker B.Kwadrat. Ergonomiczne rozwiązania pozwalają na wygodne użytkowanie gniazd przez dorosłych, a jednocześnie chronią najmłodszych domowników.

Z myślą o dobrej komunikacji

Nowoczesna instalacja elektryczna może pełnić więcej funkcji, niż tylko zasilanie urządzeń czy włączanie oświetlenia. Może dodatkowo czuwać nad bezpieczeństwem domowników, ułatwiając korzystanie ze stref komunikacyjnych czy ułatwiać opiekę nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. W ofercie Hager znajdują się gniazda zasilające z podświetleniem LED wbudowanym w płytę czołową. Delikatna wiązka światła ukierunkowana w dół nie wywołuje efektu oślepienia i rozświetla ciemne pomieszczenia, ułatwiając użytkownikom orientację i poruszanie się przy zgaszonym świetle głównym. Rozwiązanie zintegrowane z czujnikiem jasności samoczynnie włącza i wyłącza światło w zależności od natężenia oświetlenia otoczenia. Rozwiązaniem szczególnie przydatnym w przypadku osób wymagających ciągłej opieki jest alarm przywołujący, montowany w łazienkach czy toaletach. Kompletny zestaw składa się z czterech urządzeń do zabudowy w jednej ramie: zasilacza, sygnału świetlnego, łącznika pociąganego oraz przycisku kasowania. Łącznik pociągany jest montowany tuż przy muszli WC. Należy jednak zwrócić uwagę na długość sznura, by był łatwo dostępny zarówno z pozycji siedzącej, jak i leżącej. W momencie uruchomienia alarmu, uruchamiany jest sygnał świetlny umieszczany w pokoju opiekuna. Sygnał jest wyłączany za pomocą przycisku kasowania. Zestaw można dowolnie rozbudowywać w zależności od potrzeb o dodatkowy przycisk przywołania lub przycisk kasowania/obecności z sygnałem akustyczno-optycznym. Czytelna, przekonująca estetyka to dodatkowy atut rozwiązania.

Producent: Hager Polo Sp. z o.o.

O firmie Hager

Grupa Hager jest światowym liderem w produkcji rozwiązań z zakresu rozdziału energii, automatyki budynku, osprzętu elektroinstalacyjnego oraz systemów prowadzenia przewodów. Firma buduje swoją pozycję w oparciu o kreatywność i innowacyjność. Jej produkty łączą w sobie nowoczesne technologie i ambitny design. Są proste w montażu, intuicyjne w obsłudze, a przy tym bardzo wytrzymałe. Dzięki unikalnej i zaawansowanej technicznie ofercie firmie Hager zaufało już tysiące odbiorców w ponad 95 krajach na całym świecie. Komponenty i rozwiązania marki Hager produkowane są w 23 zakładach produkcyjnych na świecie. Hager Group zatrudnia 11400 pracowników i generuje roczny obrót w wysokości 1,7 mld €.

Do grupy Hager należą między innymi takie marki jak: Daitem, Diagral, Efen i Elcom, a od momentu połączenia się Bocchiotti Group także Iboco, Inset, czy Steel Line. W 2012 roku do grupy Hager dołączyła firma Berker, wiodący europejski producent łączników, gniazd i rozwiązań automatyki budynku. Produkty marki Berker by Hager urzekają swoim wysublimowanym wzornictwem i poziomem technicznego zaawansowania. Wspólna oferta firm Berker i Hager budowana jest pod hasłem „Energy meets Design” oznaczającym, że wszystkie rozwiązania powstają w procesie twórczej komunikacji pomiędzy firmami, pracownikami, a przede wszystkim pomiędzy firmami a ich klientami. Więcej informacji na stronach: www.hager.pl i www.hagerhome.pl.

Źródło:Hager Polo

Hager Polo
Wszystkie komunikaty (7427)

Dodane przez: E.C.H.O. COMMUNICATIONS

E.C.H.O. COMMUNICATIONS
Dodaj komentarz

Data dodania:


luty 25, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje