Start Arrow Budowa domuArrow Zabezpieczenia antywłamaniowe okien

Zabezpieczenia antywłamaniowe okien

Co zrobić, aby zminimalizować ryzyko włamania przez okno? – porady eksperta.

Jak wynika z badań, większość włamań następuje przez wyważenie skrzydła okiennego. Dlatego też wybierając okna, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na to, aby spełniały nasze wymagania estetyczne, ale również, aby zapewniały nam i naszym najbliższym bezpieczeństwo. Możemy to osiągnąć wzmacniając okna zabezpieczeniami w postaci specjalistycznych okuć i klamek oraz wyposażając je w szyby o odpowiedniej klasie bezpieczeństwa.

bezpieczne_w_domu

Jeżeli chodzi o okucia wysoki poziom zabezpieczenia przed włamaniem można osiągnąć przez zastosowanie zaczepów oraz rolek ryglujących w kształcie grzybków. To od ilości tych ostatnich zależy poziom zabezpieczenia przeciwwyważeniowego. W oknach w pełnej wersji antywłamaniowej grzybki rozmieszczone są co 50 cm. Istotnym jest również, aby zaczepy ramowe były przykręcone do stali wzmacniającej ramę. Dodatkowym zabezpieczeniem antywłamaniowym jest okucie, które poza tradycyjnym rozwarciem i uchyłem, ma dodatkową funkcję odstawienia skrzydła od ramy o 6 mm na całym obwodzie. Okno w tej pozycji pozostaje zaryglowane i spełnia standard bezpieczeństwa z DIN V ENV 1627-1630 w klasie odporności WK1. Odstawienie skrzydła nie jest widoczne od zewnątrz, co skutecznie ogranicza możliwość wizyty „nieproszonych” gości.

Pozycja klamki również nie zdradza, że okno jest rozszczelnione. Dzięki temu uzyskuje się bezpieczny wariant przewietrzania pomieszczeń nawet podczas nieobecności użytkowników. Klamki podwyższające bezpieczeństwo przed włamaniem,  to klamki z kluczykiem czy przyciskiem.

Pełny komfort zabezpieczenia przed włamaniem zapewnia dobór szyby o odpowiedniej klasie bezpieczeństwa od P2 do P4.

Autor: Izabela Tryba, Dyrektor Handlowy z firmy OknoPlus.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty