Start Arrow Budowa domuArrow Zabezpieczenia przeciwśniegowe i komunikacja dachowa

Zabezpieczenia przeciwśniegowe i komunikacja dachowa

Komunikacja dachowa oraz zabezpieczenia przeciwśniegowe mają olbrzymie znaczenie w przypadku budowy domu z dachem spadzistym.


Jeśli chodzi o komunikację dachową, najważniejszymi jej elementami są ławy oraz stopnie kominiarskiej.

Zdaniem eksperta – Przemysław Skibiński, Key Account Manager/Technical Manager Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.:
To elementy niezbędne dla kominiarzy. Umożliwiają im dotarcie od wyłazu dachowego do komina i zapewniają możliwość swobodnego stania w trakcie prac przy kominie. Zamontowane stopnie i ławy kominiarskie mogą być przydatne również w sytuacjach konieczności jakichkolwiek napraw na w obrębie dachu.

(Stopień kominiarski, fot.Klöber)

Prawidłowo funkcjonująca komunikacja dachowa musi zatem gwarantować bezpieczeństwo osobie poruszającej się po dachu. Jej poszczególne elementy powinny być zatem jak najwyższej jakości. Nawet drobne uchybienie w tej kwestii może mieć bowiem tragiczne skutki.

Przemysław Skibiński:
Polecam przyjrzeć się grubości profili, szerokości ław i wsporników, jak również zabezpieczeniom antykorozyjnym. Oczywiście najbardziej odporne na korozję będą systemy wykonane z aluminium lub stali nierdzewnej ale cena również będzie odpowiednio wyższa od standardowych systemów z ocynkowanej i powlekanej stali.

(Ławy kominiarskie, fot.Klöber)

Renomowane firmy na ogół oferując elementy ze stali ocynkowanej dają na nie wieloletnią gwarancję antykorozyjną. Nie kupujmy zatem akcesoriów nieznanego pochodzenia, jeśli chcemy uniknąć rozczarowania ich niską jakością. Przyjrzyjmy się poszczególnym elementom – jeśli znajduje się na nich znak CE, oznacza to zgodność z Europejską Normą EN 516.

Haki bezpieczeństwa, choć stosunkowo wciąż mało popularne w naszym kraju, również są istotnym elementem. Służą one do mocowania elementów asekuracyjnych – dzięki nim osoba poruszająca są po dachu jest w stu procentach bezpieczna. Ewentualnie mogą także posłużyć do podtrzymywania drabiny. To, jak powinny być skonstruowane opisuje szczegółowo Europejska Norma EN 517.

NA NASTĘPNEJ STRONIE:
ZABEZPIECZENIA PRZECIWŚNIEGOWE

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty