Start Arrow Finanse i prawoArrowBudowa i prawoArrow Zabudowa siedliskowa na działce rolnej

Zabudowa siedliskowa na działce rolnej

Sprawdź, jak uzyskać wymagane dokumenty:

Warunki zabudowy

Jeżeli działka, na której chcemy budować projekty domów nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego musimy wystąpić z wnioskiem o wydanie warunków zabudowy.

Warunki techniczne przyłączy

Jeżeli nasza działka budowlana nie jest uzbrojona, w pierwszej kolejności musimy wystąpić do lokalnych przedsiębiorstw z wnioskiem o wydanie warunków technicznych przyłączy.

Pozwolenie na budowę

Domy jednorodzinne możemy budować wyłącznie na podstawie prawomocnego pozwolenia na budowę. Sprawdź, jakie dokumenty musisz przedłożyć w urzędzie i pobierz wzór wniosku o pozwolenie na budowę.

« Wstecz

Autor: Redakcja

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 3, 2013
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
5
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Wojtek Odpowiedz 2017-07-14 08:42:33

Dzień Dobry Mam zamiar zakupić ładny dom na działce siedliskowej a nie jestem rolnikiem,czy legalnie mogę zamieszkać w tym przypadku?

Przemek Odpowiedz 2016-07-05 11:56:28

Świetny artykuł. Nurtuje mnie tylko jedna niewiadoma i nie mogę znaleźć odpowiedzi: Mogę budować siedlisko (tj. jestem rolnikiem itd.) co w przypadku kiedy, składam o budowę siedliskowa bo miejscowy plan na działkę jest na etapie uchwalania. Buduję dom i muszę budować budynki gospodarcze a niekoniecznie chce, stąd w trakcie budowy domu, uchwali się plan zagospodarowania i czy mogę zrezygnować z gospodarczych występując o pozwolenie na sam jednorodzinny?

Kami Odpowiedz 2016-02-04 09:12:47

Jak ma wygladac umowa dzierzawy i gdzie ma zostac ona zgloszoma? Probowalem sie dowiedziec w urzedach ale sami nic nie wiedza... Pomocy

Bogda Odpowiedz 2015-08-08 01:42:24

Witam! Ktoś wie może jakie dokumenty są potrzebne do zgłoszenia budowy domu w systemie budowy siedliskowej? Gmina ma MPZP, ja mam działkę większą niż 1 ha + 7 ha w innym powiecie, jestem rolnikiem ( zarejestrowanym w Arimr od 2004), ukończone technikum rolnicze. Nigdzie nie widzę w nowych formularzach zgłaszających budowę domu mowy o takiej sytuacji? Czy mam po prostu zamieścić te informacje w oświadczeniu o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane? Z góry dziękuję !

Gość Dom.pl Odpowiedz 2014-02-15 10:23:41

,,Zgodnie z obowiązującym prawem, nawet po wybudowaniu domu, inwestor, który nie jest rolnikiem powinien wyłączyć grunt pod domem z produkcji rolnej.'' Co w przypadku gdy siedlisko z rozpoczętą budową (lub już zakończoną )kupi ,, nie rolnik,, a grunt jest III klasy (art 7 ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych) ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: finanse i prawo