Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Zabudowy – wszystko w porządku

Zabudowy – wszystko w porządku

Przedmioty codziennego użytku, sprzęt AGD/RTV, oświetlenie wewnętrzne oraz meble tworzą nasz codzienny krajobraz, w którym pracujemy i odpoczywamy, nie do przeceniania zatem jest ich wygląd i funkcjonalność. Za sprawą indywidualnie dopasowanego systemu zabudowy wnętrz domowa przestrzeń może uzyskać tę synergię – komfort użytkowania niezbędnej szafy, garderoby czy półki w artystycznej tonacji.

Zaletą tego typu rozwiązań jest również fakt, że zabudowy z drzwiami przesuwanymi pasują do każdego pomieszczenia: obszernego salonu, nieustawnej kuchni, długiego korytarza, skośnego poddasza, czy wnęki pod schodami. Taki mebel projektowany jest na wymiar pod konkretne miejsce, z uwzględnieniem jego parametrów, co daje możliwość pełnego wykorzystania danej przestrzeni, np. od ściany do ściany, czy pod sam sufit. Zwykle nie da się takiego efektu osiągnąć wybierając tradycyjną szafę.

Dbałość o szczegół

Systemy jezdne, czyli elementy za pomocą których przesuwają się drzwi tzw. wózki dolne i prowadniki górne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie była konieczna ich konserwacja, należy jednak pamiętać, aby w celu zapewnienia sprawnego i płynnego przesuwu drzwi przez długie lata usuwać z dolnego toru kurz, piasek i inne zabrudzenia. Intensywność ich oczyszczania uzależniona jest od miejsca, w którym znajduje się zabudowa. W pomieszczeniach takich jak warsztaty czy też wnętrza około produkcyjne intensyfikacja oczyszczania torów powinna być znacznie większa niż w domu. Najczęstszą przyczyną problemów z delikatną pracą drzwi jest zabrudzony tor, po którym przesuwają się drzwi, piasek i brud osadzają się na kółkach jezdnych i w efekcie blokują drzwi. Wystarczy regularnie czyścić i odkurzać tor, by uniknąć tego typu przeszkód.

fot. Komandor

fot. Komandor

Wnętrza zabudowy wykonane są z płyty laminowanej. Pielęgnacja tego materiału jest bardzo prosta. Do czyszczenia  należy stosować ogólnie dostępne środki do pielęgnacji mebli.

Nie należy stosować preparatów opartych na wosku,  jak  również należy pamiętać  żeby nie używać jakichkolwiek środków ściernych (szczotek drucianych zmywaków z ostrą powierzchnią)  i  preparatów  żrących opartych na kwasach (np. mleczka do czyszczenia armatury sanitarnej). Można użyć wodnego roztworu płynu do mycia naczyń lub innego łagodnego środka myjącego, pamiętając o tym, aby kontakt z nim był jak najkrótszy.

fot. Komandor

fot. Komandor

Fronty czyli drzwi mogą być wypełnione oprócz wymienionej płyty laminowanej – lustrem, szkłem kolorowym tzw. lacobelem, szybą mleczną, przezroczystą, produktami naturalnymi takimi jak bambus czy rattan. Przy lustrze i szkle pielęgnacja jest prosta. Zabrudzenia wystarczy przetrzeć szmatką z uniwersalnymi środkami do czyszczenia szkła. Jedynie naturalne wypełnienia wymagają ostrożnego traktowania w czasie zabiegów pielęgnacyjnych.

Aby uniknąć odbarwienia i odkształcenia należy stosować specjalne miękkie, suche szczoteczki i delikatne środki czyszczące, przeznaczone do tych materiałów.

Praktycznie każdy element w zabudowie można wymienić. Dlatego też gdy znudzi się nam zabudowa w takiej formie, jaką nasza szafa prezentowała przez lata, nie ma żadnego problemu, by zastąpić jej skrzydła innym wyglądem. Jeżeli chodzi o wymianę frontów najdroższym materiałem są produkty naturalne: bambus i rattan jak również szkło kolorowe oraz droższa od lacobelu szyba mleczna i przezroczysta. Najtańszym rozwiązaniem będzie modernizacja z płyty laminowanej.

Autor: Komandor

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa wisząca welurowa Bing 2pł. Butelkowa Zi...

 • Nowe

  Coco lampa wisząca czarna-złoty mat

 • Plafon Various Biało-kremowo-beżowy Kolor apl...

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Plafon Vaio 3 White

 • Promocja

  Lampa wisząca Awena czarna

 • Lampa sufitowa DEZE K-3620 czarny