Start Arrow WnętrzaArrowPozostałe wnętrzaArrow Zabuduj kąt, zyskasz szafę

Zabuduj kąt, zyskasz szafę

Nawet w niewielkim mieszkaniu można znaleźć niezagospodarowany kąt. Zabudowując niewykorzystaną przestrzeń możemy zyskać estetyczną i funkcjonalną szafę, tak potrzebną w każdym domu. Przy odrobinie zdolności manualnych taką szafę można zbudować samemu.

szafaSzafa z drzwiami przesuwnymi jest praktyczna z kilku względów. Przede wszystkim pozwala na wygodne przechowywanie ubrań, obuwia i innych gromadzonych przez nas przedmiotów. Ze względu na możliwość wykorzystania szerokiego asortymentu materiałów  na wypełnienia drzwi, otwierają się możliwości niezwykle ciekawej aranżacji wnętrz. Autem jest także możliwość zabudowania wnęki o dowolnych wymiarach, co pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni.

Do samodzielnego montażu szafy z drzwiami przesuwnymi niezbędny będzie zestaw odpowiednich narzędzi, komplet profili do montażu drzwi i półek oraz odpowiednio przyciętych płyt lub luster. Niezbędna będzie wiertarka z zestawem wierteł oraz dobrze wyposażona skrzynka narzędziowa, którą każdy majsterkowicz posiada w domu. Profile dostępne są w kolorach anodowanych, np. złotym, srebrnym, jasnym brązie oraz w około 60-ciu kolorach drewnopodobnych. Do wypełnień drzwi nadają się płyta wiórowa, lustro, szyba, rattan, tkanina czy panele ścienne. Stawiając taką szafę,
nie można zapomnieć również o instalacji potrzebnego tam oświetlenia. Z uwagi na ograniczoną
przestrzeń dobrze sprawdzić mogą się kinkiety ścienne.

Jacek Melewski ze Składu budowlanego Vox w Poznaniu :

Montaż szafy rozpoczynamy od przymocowania do podłoża i sufitu szyn prowadzących za pomocą wkrętów i kołków rozporowych. Konieczna jest tu szczególna precyzja, aby drzwi które zostaną zamontowane, ’’trzymały pion’’. Należy również pamiętać o nagzymkowaniu otworów wierconych w szynie. Bardzo ważne jest również precyzyjne wyznaczenie wymiarów płyt mających stanowić wypełnienie drzwi. Niezbędne będzie  tu uwzględnienie specyfiki zastosowanych profili, każdy z nich wymaga bowiem nieco innych wymiarów wspomnianych płyt. Konieczne jest również uwzględnienie zakładek, czyli powierzchni drzwi, która będzie zachodziła na kolejne skrzydło i pozwalała uniknąć przerw pomiędzy drzwiami Wielkość zakładek będzie uwarunkowana ilością skrzydeł drzwiowych i rodzajem zastosowanego systemu. Od wybranego przez nas sytemu będzie również zależał sposób montażu wózka prowadzącego. Niektóre rozwiązania będą wymagały wyfrezowania odpowiedniego otworu, w przypadku innych wystarczy przykręcenie przy pomocy śrub.

Autor: Składy budowlane VOX

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa sufitowa JOKER BLACK/GOLD 2xGU10

 • Lampa wisząca Wire Silver 3pł. TK Lighting

 • Lampa wisząca Galaxy 1646

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Promocja

  Lampa podłogowa Trójnóg Webo Black

 • Kinkiet Diamond Black

 • Lampa Flexi Szara w kropeczki 5pł.

 • Plafon Vaio 5 Gray