Start Arrow OgródArrow Zadbaj o swój trawnik!

Zadbaj o swój trawnik!

Nadszedł maj, a wraz z majem pora zadbać o ogród i trawnik. Aby cieszyć się pięknem domowego trawnika, przestrzegaj trzech ważnych zasad. Sprawdź, co musisz wiedzieć o pielęgnacji trawnika przed domem!

#1 Czym należy podlewać trawnik?

Posiadając mały trawnik, wystarczy zwykły wąż ogrodowy. Zamontowany w wężu zraszacz pistoletowy, z regulacją strumienia wody, będzie dużym udogodnieniem dla ogrodników, gdyż pozwoli kontrolować ilość wody. Z kolei większe trawniki wymagają przenośnych zraszaczy, które równomiernie będą rozpylać wodę na całej przestrzeni. System automatycznego nawadniania ze zraszaczami wkopanymi w ziemię, sprawdzi się idealnie wśród osób, które nie zawsze pamiętają o podlewaniu trawnika. 

#2 Kiedy podlewać trawnik?

Pamiętaj, że najlepszą porą na podlewanie trawnika jest poranek. Wówczas słońce jest nisko, dzięki czemu nie dochodzi do parowania wody. Nie należy podlewać trawnika wieczorem, gdyż wilgotna trawa jest bardzo podatna na wszelkie choroby grzybowe. 

#3 Jak często podlewać trawnik? 

Aby Twój trawnik był piękny i wyjątkowy należy go podlewać co 2-3 dni. Z oczywistych powodów nie należy także podlewać trawnika podczas deszczu. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup czujników, które automatycznie wyłączą nawadnianie, kiedy pada deszcz. Dotyczy to systemu automatycznego nawadnia. 

Dzięki tym trzem zasadom, Twój trawnik będzie prezentował się wyjątkowo przez cały sezon. Warto więc ich przestrzegać i cieszyć się jego idealnym wyglądem! 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 21, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty