Start Arrow Finanse i prawoArrow Zadłużone mieszkanie – czy kredyt jest możliwy?

Zadłużone mieszkanie – czy kredyt jest możliwy?

Jestem samotna matką i mam poważnie zadłużone mieszkanie własnościowe. Na skutek różnych życiowych zawirowań powstał ten dług i kilka innych… Zastanawiam się nad wzięciem kredytu pod hipotekę mieszkania na spłatę długów. Czy mam na to szansę? A jeśli tak, jak się do tego zabrać?

Naszej czytelniczce odpowiada ekspert portalu Hiponet.pl:

Opisywana przez Panią sytuacja nie jest łatwa, ale wydaje się, że można znaleźć skuteczne rozwiązanie. Oczywiście kredyt hipoteczny lub pożyczka są możliwe do uzyskania tylko w przypadku, gdy księga wieczysta nieruchomości nie zawiera jeszcze wpisów obciążających dział III, związanych z posiadanym zadłużeniem. Natomiast wpisy w dziale IV mogą dotyczyć tylko zobowiązań wynikających z umów kredytowych zawartych z bankami lub innymi instytucjami finansowymi ( np. SKOK lub Provident). Tylko w takiej sytuacji bank wyrazi zgodę na udzielenie kredytu i zabezpieczenie się na takiej nieruchomości.

Należy tu podkreślić, że kredyty konsolidacyjne udzielane są zwykle na spłatę posiadanych zobowiązań w bankach lub innych instytucjach finansowych. Kredytem takim nie można niestety uregulować zadłużenia wobec osób fizycznych, czy innych instytucji (np. Spółdzielni Mieszkaniowych, Wspólnot Mieszkaniowych).

Dokładna analiza możliwości rozwiązania opisanej przez Panią sytuacji wymagałaby jednak przedstawienia bardziej dokładnych informacji, w szczególności dotyczących charakteru zadłużenia, stanu prawnego nieruchomości oraz Pani aktualnej sytuacji finansowej. Warto tu skorzystać z usług doradcy finansowego, który posiada szeroką wiedzę na temat dostępnych na rynku ofert kredytów hipotecznych oraz zwykle długoletnie doświadczenie we współpracy z bankami i zna doskonale ich procedury. Z pewnością będzie w stanie wskazać najlepszą ofertę dostosowaną do sytuacji, w jakiej się Pani znalazła oraz pomoże w przeprowadzeniu całego procesu kredytowego.

(Nawet z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście)

(Nawet z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście)

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 25, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: finanse i prawo