Start Arrow Finanse i prawoArrowDziałki i gruntyArrow Zakup działki krok po kroku

Zakup działki krok po kroku

Budowa domu to skomplikowany proces, wymagający wielu starań i poświęceń z naszej strony. Ale za to nagrodą są własne cztery kąty. Decyzja o wyborze gruntu pod budowę domu, to jednocześnie wybór lokalizacji na lata. Dlatego powinna być dokładnie przemyślana przy uwzględnieniu wielu czynników.

Zobacz także:

Proces budowy należy rozpocząć od kupna odpowiedniej działki, ponieważ projekt domu zawsze można zmodyfikować i do niej dopasować. Podstawowe pytania, jakie musimy sobie zadać to: jak dużej przestrzeni poszukujemy i jaki ma być kształt parceli? Praktycznym i korzystnym rozwiązaniem będzie wybór działki proporcjonalnej, w kształcie prostokąta. W przypadku, gdy mamy już wybrany projekt, to wybór działki musi być podyktowany rozmiarami i rozkładem, które są w nim zawarte.

(Działka to już pierwszy krok na drodze do wymarzonego domu)

Z pośrednikiem czy na własną rękę?

To pytanie zadawane przez wiele osób, które chcą urzeczywistnić marzenia o własnym lokum. Zaufanie specjaliście ma wiele dobrych stron. Wygodnym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z konsultacji i doradztwa inwestora zastępczego, który zajmie się również budową naszego domu.

Współpraca z inwestorem zastępczym to rozwiązanie bezproblemowe. Tym bardziej, że gdy jedna firma zajmuje się kompleksowo wszystkim: począwszy od wyboru działki, poprzez dostosowanie do niej projektu architektonicznego, po realizację i kontrolę budowy, wówczas odpowiedzialność za projekt jest jasna. Korzystnie wpływa na koordynację prac i dokonanie optymalnego wyboru – tłumaczy Wojciech Rutowicz, menadżer projektu z firmy ES Polska.

W przypadku, kiedy decydujemy się na samodzielne poszukiwania działki, powinniśmy liczyć się z tym, że zajmie nam to o wiele więcej czasu i uwagi.

Dogodna lokalizacja

Lokalizacja to jeden z parametrów, który rozstrzyga o wartości rynkowej naszej nieruchomości.

Zwróćmy uwagę na dojazd, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, odległość od centrum, dostępność mediów lub możliwość ich doprowadzenia. Równie istotny jest swobodny dostęp do instytucji tj.: szkoła, przychodnia, sklep czy poczta. Warto obliczyć czas dojazdu zarówno w godzinach szczytu, jaki i w trudnych warunkach pogodowych. Weźmy pod uwagę także stan drogi dojazdowej, jeśli wymaga ona utwardzenia, będzie nas to kosztować sporo czasu i formalności w gminie – mówi Wojciech Rutowicz.

Dlatego sprawdźmy różne koncepcje komunikacyjne, np. czy w razie potrzeby będziemy mogli skorzystać z autobusu, pociągu lub komunikacji miejskiej i podmiejskiej.

Następna »

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 17, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca ALANYA Gray

  • Kinkiet EMMA PINK

  • Lampa wisząca Galaxy 1643

  • Lampa stojąca VIRGO Grey II

  • Kinkiet ALANYA White

  • Nowoczesny plafon LED z pilotem Melos DL-F37T