Start Arrow Wiadomości Arrow Zakup mieszkania – co dalej? Radzimy, jak sprawnie zaprojektować i wykończyć wnętrze

Zakup mieszkania – co dalej? Radzimy, jak sprawnie zaprojektować i wykończyć wnętrze

Wraz z odbiorem mieszkania i dopełnieniem wszelkich formalności związanych z przeniesieniem praw do lokalu, rozpoczyna się ważny etap dla jego właścicieli – urządzanie wnętrz. Od przebiegu tego procesu zależy m.in. to, w jakim czasie nabywcy będą mogli wprowadzić się do nowego mieszkania lub je wynająć. Podpowiadamy, jak sprawnie zrealizować wizję o wymarzonym domu – zgodnie z projektem, założonymi terminami, bez zmartwień o zakup materiałów czy dostępność podwykonawców.

Wyścig z czasem

Urządzenie mieszkania to spore wyzwanie dla właścicieli. Po pierwsze – wymaga przygotowań, zaplanowania budżetu, dokonania dokładnych pomiarów i wyliczeń. Po drugie – jest przedsięwzięciem czaso- i pracochłonnym, zarówno na początku, kiedy poszukujemy inspiracji, jak i podczas samej realizacji. Wystarczy wymienić konieczność samodzielnego wyboru i zakupu materiałów wykończeniowych – od instalacji po płytki i AGD, przygotowania harmonogramu prac poszczególnych fachowców czy w końcu ich nadzorowania, by emocje związane z nabyciem nowego mieszkania nieco ostygły.

Projekt – Pracownia KODO

Realizacja – Pracownia KODO

Trzecim, a zarazem najtrudniejszym wyzwaniem jest znalezienie sprawdzonych, doświadczonych i rzetelnych podwykonawców, na których nie trzeba czekać miesiącami. Mogłoby się wydawać, że rosnąca popularność projektantów wnętrz, a tym samym coraz większa dostępność świadczonych usług, ułatwia proces aranżacji mieszkania. To prawda. Jednak z drugiej strony coraz trudniej zgrać terminy poszczególnych ekip czy znaleźć wykonawcę, który w krótkim czasie zajmie się wykończeniem mieszkania. Dostępność osób odpowiedzialnych za projekt i jego realizację mają kluczowe znaczenie. Od tego zależy bowiem, jak szybko wprowadzimy się do nowego mieszkania – eliminując koszty ponoszone z tytułu dotychczasowego lokum – lub zaczniemy osiągać zyski z wynajmu – mówi Lena Kwietniewska, architekt pracowni KODO.

Kto nas urządzi

Jak poradzić sobie z całym procesem urządzania wnętrz – od projektu po wykończenie? Czy jedyną opcją jest poszukiwanie fachowców odpowiedzialnych za poszczególne etapy, dogrywanie terminów i nadzór nad przebiegiem prac? Kosztem czasu, spokoju, radości z zakupu nowego domu… Można inaczej.

Fot. Pracownia KODO

Popularne w ostatnim czasie programy telewizyjne o aranżacji wnętrz zrodziły nowe wyobrażenie tego, jak wygląda, lub powinien wyglądać, remont i urządzanie mieszkania. Kluczową rolę odgrywa w nich zespół zgranych, doświadczonych fachowców, w tym projektantów, glazurników, malarzy czy instalatorów, którzy odbierają od właścicieli klucze i w krótkim czasie spełniają wizję o pięknym mieszkaniu. Właściciele marzą przede wszystkim o jednym – zdjęciu z barków całego ciężaru związanego z wykończeniem, czyli poszukiwaniem, zakupami, logistyką czy pracami porządkowymi. Na szczęście dzięki kompleksowej usłudze, obejmującej zarówno projektowanie, jak i realizację, wizja z ekranów telewizyjnych staje się coraz częściej także rzeczywistością – mówi architekt pracowni KODO.

Jak wygląda proces urządzania mieszkania w ramach tego typu usług i co dzięki nim możemy zyskać? Warto przyjrzeć się bliżej.

Projekt i wykończenie w jednych rękach

W ramach kompleksowej usługi projektowania i realizacji wnętrz możemy wydzielić kilka etapów. Pierwszym z nich jest podpisanie umowy, w której określony jest m.in. zakres prac, koszty i czas realizacji. Dzięki temu mamy pewność terminu, jak również tego, że założony na początku budżet nie wymknie się spod kontroli. W kolejnym etapie otrzymujemy do dyspozycji projektanta, który, bazując na swoim doświadczeniu i znajomości rynku, doradza w zakresie materiałów, trendów i funkcjonalności rozwiązań – trzymając się budżetu i założeń umowy. Po zaakceptowaniu przez nas projektu rozpoczyna się z kolei proces realizacji, nad którym czuwa dedykowany opiekun.

Projekt – Pracownia KODO

Realizacja – Pracownia KODO

Oszczędność czasu i brak konieczności poszukiwania fachowców o różnych specjalizacjach – to tylko wybrane korzyści płynące z tego typu usług. Firma przejmuje cały proces związany z zakupem i poszukiwaniem materiałów, transportem i pracami porządkowymi. Dużą wartością dla właścicieli są także oszczędności w zakresie kosztów zakupu materiałów, sięgające nawet kilkunastu procent. Budżet jest zawsze pod kontrolą, a dwuletnia rękojmia to gwarancja bezpieczeństwa i pewność inwestycji – mówi Lena Kwietniewska z pracowni KODO.

Czas realizacji, w porównaniu do sytuacji, gdy na własną rękę poszukujemy poszczególnych podwykonawców, jest znacznie krótszy i może wynieść nawet kilka tygodni. Co więcej, kompleksowość usługi sprawia, że finalny efekt jest zgodny z założeniami projektu. Dużą zaletą jest także wsparcie już na etapie zakupu mieszkania. W takiej sytuacji możemy liczyć m.in. na pomoc w zakresie kwestii formalnych, wyboru konkretnej inwestycji czy oceny funkcjonalności rozkładu pomieszczeń w lokalu.

Pracy związanej z urządzeniem nowego mieszkania jest całe mnóstwo – od kwestii budżetowych, projektowych, wyboru i zakupów materiałów, po znalezienie ekip budowlanych i zgranie terminów. Dlatego warto zastanowić się, czy chcemy poświęcać swój czas i energię na samodzielną realizację tego przedsięwzięcia. Może wygodniej i pewniej będzie przekazać cały ten proces ekspertom? My w tym czasie będziemy mogli skupić się na planowaniu nowego życia w nowym domu.

Dodane przez: j2cd

Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 27, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Plafon Vaio 5 White

 • Lampa wisząca Malva 3 Pink

 • Promocja

  Lampa wisząca BACKAZ PREMIUM White 5pł.

 • Lampa wisząca Wire Black 5pł.

 • Lampa Wisząca Harmony Black

 • Promocja

  Lampa wisząca BACKAZ PREMIUM Gray

 • TK Lighting Lampa podłogowa Wire White

 • Linea LED listwa 3 pł. / biały + chrom