Start Arrow Budowa domuArrow Zakup okien – ważne pytania do sprzedawcy

Zakup okien – ważne pytania do sprzedawcy

Zakup nowych okien to nie lada wyzwanie dla większości z nas. Przeglądając oferty różnych producentów i odwiedzając salony sprzedaży łatwo można bowiem pogubić się w gąszczu specjalistycznych pojęć i branżowej nomenklatury. Aby uniknąć takich problemów i mieć pewność, że wybierzemy najlepszą stolarkę, przed wizytą w punkcie handlowym warto przygotować listę pytań, które zadamy sprzedawcy.

Co powinno znaleźć się na takiej liście wyjaśnia Izabela Tryba, dyrektor handlowy firmy OknoPlus.

Jedną z najważniejszych kwestii, które warto poruszyć z przedstawicielem handlowym jest kwestia przenikalności termicznej dla całej konstrukcji okna, nie tylko dla szyby. Informacja ta pozwoli nam ustalić, na jak duże straty ciepła będziemy narażeni, a tym samym – jaki będzie komfort termiczny w całym naszym domu. Jeśli chodzi o samą szybę to warto zapytać natomiast, czy jej parametry zostaną naniesione na ramce dystansowej.

Kolejnym zagadnieniem, które powinno znaleźć się na liście pytań do sprzedawcy jest temat bezpieczeństwa. Chodzi tu o standardowe zabezpieczenia antywyważeniowe oraz ilość punktów ryglowania w okuciu i sposób ich rozmieszczenia. W przypadku okien rozwierno-uchylnych takie punkty powinny być rozlokowane co najmniej co 80 centymetrów po obwodzie.

Wybierając okna trzeba koniecznie spytać również o klasę profilu, standardowy system rozszczelnienia i izolacji, a także możliwość dodatkowego doposażenia okucia np. w stopniowanie uchyłu czy zatrzask balkonowy. Funkcje te poprawiają komfort użytkowania stolarki, dlatego też nie należy tego zagadnienia pomijać.

Jeśli chodzi o samą konstrukcję okna, to należy dopytać sprzedawcę o maksymalne wymiary skrzydła (wg Badań Technicznych), szerokość komór wewnętrznych oraz grubość ścianek konstrukcyjnych profilu oraz stalowego wzmocnienia.  Warto wiedzieć, że optymalna szerokość komór wewnętrznych wynosi 5 mm, ścianki konstrukcyjne nie powinny mieć mniejszej grubości niż 3 mm, a stalowego wzmocnienia – mniejszej niż 1,5 mm.

Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie obróbki zgrzewanych naroży w profilach drewnopodobnych, a także dopytanie, co sprzedawca rozumie pod pojęciem montażu. Na koniec należy również poprosić o pokazanie okien zrealizowanych dla innych klientów danego producenta.

Ostateczna decyzja o zakupie nowych okien nigdy nie jest sprawą prostą. Z uwagi na fakt, że wymiana stolarki w całym domu czy mieszkaniu to niemały wydatek, każdy z nas chce wybrać takie okna, które będą bezawaryjnie służyć nam przez wiele. Podczas wizyty w salonie sprzedaży warto skorzystać z rad eksperta firmy OknoPlus, gdyż dzięki nim zakup okien okaże się sprawą dziecinnie prostą.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu