Start Arrow InstalacjeArrow Zalety grzejnika aluminiowego

Zalety grzejnika aluminiowego

Grzejniki aluminiowe szturmem podbijają europejski i polski rynek grzewczy. Charakteryzuje je wysoka wytrzymałość, bardzo dobra odporność na korozję w środowisku wodnym przy współpracy z instalacją z miedzi, tworzyw sztucznych lub stali.

W szerokiej gamie grzejników znajdujących się w sprzedaży ważną pozycję stanowią grzejniki aluminiowe. Ten rodzaj instalacji grzewczej charakteryzuje się nowoczesnym designem, skutecznością grzewczą i komfortem obsługi.

(fot.Fondital)

(fot.Fondital)

Trendy instalacyjne

W ostatnich latach w celu zwiększenia skuteczności i zmniejszenia zużycia energii doszło do zmiany średnich temperatur systemów ogrzewania. Temperatury projektowe zostały obniżone zarówno w normach jak i w praktyce, przechodząc od średnich temperatur wody o wartości około 80 °C do średnich temperatur 70 °C. Grzejniki aluminiowe dzięki mniejszej zawartości wody, a co za tym idzie niskiej wagi bardzo szybko reagują na zmiany zapotrzebowania ciepła w instalacji.

Szybkie i elastyczne rozwiązania

Grzejniki aluminiowe oprócz możliwości doskonałego funkcjonowania przy niskiej temperaturze zapewniają także wysoki poziom elastyczności, który nie istnieje w przypadku innych systemów. Mogą one być regulowane, włączane i wyłączane w sposób bardzo szybki, dopasowując się do każdych warunków klimatycznych. Nawet w przypadku szybkich skoków temperatury, jakie dzieją się na przykład w pewnych okresach roku – jesień i wiosna lub np. z powodu zmiany nasłonecznienia w ciągu jednego dnia.

Technicznie, pojęcie to jest nazywane inercją termiczną. Niska inercja termiczna, jak ta którą cechują grzejniki aluminiowe, pozwala na szybkie dopasowanie do zapotrzebowanie ciepła unikając straty paliwa oraz niepotrzebnego zużycia energii. – mówi Jerzy Luc kierownik serwisu firmowego Fondital. Wystarczy tak codzienna sytuacja jak włączenie piekarnika, równoczesna obecność wielu osób w pomieszczeniu lub ciepło słońca, które dostaje się do pomieszczenia, jeżeli system ogrzewania nie jest w stanie dopasować się do zmiennych warunków wewnętrzna temperatura urośnie ponad ustaloną wartość, zniknie poczucie komfortu i nastąpią zbędne wydatki związane z nadmiernym ogrzewaniem.

Aspekt ekonomiczny

Kolejnym, niezwykle istotnym elementem przemawiającym za stosowaniem systemów z niską inercją cieplną jest wzgląd gospodarczy.

Dom, w którym mieszkańcy są obecni tylko w pewnych okresach dnia nie potrzebuje stałej temperatury przez całą dobę. Jeżeli system nie zareaguje szybko na zmianę ustawień wymaganych przez użytkownika to spowoduje to zbędny wzrost kosztów ogrzewania. – dodaje J. Luc.

Autor: Fondital

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje