Start Arrow InstalacjeArrow Zalety grzejników kanałowych

Zalety grzejników kanałowych

Jeszcze do niedawna w naszych domach, firmach oraz przedsiębiorstwach królowały ciężkie, żeliwne grzejniki. Obecnie są one już przeżytkiem, a na rynku możemy znaleźć wiele nowatorskich rozwiązań. Jednym z nich, idealnym do zastosowania w pomieszczeniach z dużymi przeszkleniami są grzejniki kanałowe.

Zawsze marzyliśmy z mężem, że nasz salon to będzie okno na świat. Zaprojektowaliśmy dom z dużymi przeszkleniami i efekt był nadzwyczajny. Jednak pojawił się problem w momencie doboru odpowiednich grzejników do salonu. Ogrzewanie podłogowe odrzuciliśmy na samym początku ze względu na parkiet na podłodze, a zainstalowane ogrzewanie gazowe wymagało doboru odpowiednich grzejników – mówi Pani Agata z Warszawy, która już od roku mieszka w swoim nowym domu – Na szczęście, wbrew naszemu przekonaniu, że na rynku są dostępne tylko grzejniki naścienne, odkryliśmy grzejniki kanałowe, które idealnie nadają się do montażu pod oknami sięgającymi do samej ziemi.

W salonach najczęściej zaprojektowane są duże okna, przez które można oglądać świat na zewnątrz. Co zrobić, jeśli brakuje miejsca na tradycyjny grzejnik?

W salonach najczęściej zaprojektowane są duże okna, przez które można oglądać świat na zewnątrz. Co zrobić, jeśli brakuje miejsca na tradycyjny grzejnik?

Grzejniki kanałowe to idealne rozwiązanie do pomieszczeń z dużymi przeszkleniami. Zamontowane w pobliżu drzwi tarasowych lub balkonowych, w specjalnym zagłębieniu w podłodze, tworzą skuteczną barierę dla przenikającego przez szyby chłodu. Zasada działania takich grzejników jest bardzo prosta, a mianowicie w ich przypadku element grzewczy podłączony jest do instalacji centralnego ogrzewania, z którego wraz z wodą zabierane jest ciepło. Następnie jest ono oddawane do pomieszczenia. Montując tego typu instalację bardzo ważne jest, aby stosować się do instrukcji producentów.

Grzejniki kanałowe to nie tylko świetne rozwiązanie stosowane w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych, z powodzeniem sprawdzają się również w firmach, przedsiębiorstwach oraz budynkach użyteczności publicznej. W doskonały i dyskretny sposób dostarczają ciepło do pomieszczenia, a przy tym są ekonomicznym i estetycznym sposobem ogrzewania dużych przestrzeni. Są praktycznie niewidoczne, dzięki czemu nie zasłaniają niczego i nie zajmują wiele miejsca – podkreśla Jerzy Rusek, Prezes Zarządu firmy Extreme Sp. z o.o., producenta grzejników marki Convector.

Grzejnik kanałowy (fot. Extreme)

Grzejnik kanałowy (fot. Extreme)

Dziś grzejnik to nie tylko urządzenie oddające ciepło bezpośrednio do pomieszczenia, to także element ozdobny, który powinien komponować się z każdym wnętrzem. Dlatego warto rozważyć montaż grzejników kanałowych w swoim domu, zwłaszcza jeśli posiadamy duże, przestronne okna.

Autor: Extreme Sp. z o.o.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Poduszka chmurka awanturka Zippo

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black

Obejrzyj zdjęcia domowników