Start Arrow Wiadomości Arrow Zalety systemu

Zalety systemu

Nie wykonujemy „syzyfowej pracy”, czyli sprzątamy „tylko raz”! Drobne zanieczyszczenia, bakterie, wirusy, grzyby czy roztocza, które nie pozostały „wyłapane” przez filtry odkurzacza, wydmuchiwane są poza dom (w tradycyjnym odkurzaczu gdzie wydech następuje wewnątrz, zanieczyszczenia powracają do odkurzanego pomieszczenia).

Nawet coraz częściej stosowane w odkurzaczach filtry wodne (podawana skuteczność 99.99%), nie eliminują tego zjawiska, wręcz przeciwnie –nawilżone i nagrzane powietrze wydechowe sprzyja warunkom rozmnażania się mikroorganizmów, z łatwością wnikających wtedy do układu oddechowego człowieka.

Cząsteczki mniejsze od ćmy stanowią zagrożenie, a te bez problemu przenikają nawet przez filtry wodne. Zwracamy uwagę na ten fakt głównie chorym na astmę i alergię.

Tak wygląda „wydech”, gniazdo usuwające brudne powietrze z wnętrza sprzątanego pomieszczenia.

– Cisza – odkurzanie nie przeszkadza w prowadzeniu rozmowy, słuchaniu muzyki czy odpoczynku innych osób.

– Wygoda – nie trzeba „holować” za sobą odkurzacza z pomieszczenia do pomieszczenia, z piętra na piętro. Wąż jest długi (9,5m), elastyczny i wyjątkowo lekki. Umożliwia dotarcie do każdego brudnego miejsca (np.: na karnisz, górne półki, pomiędzy klawisze klawiatury komputera lub we wszelkie zakamarki samochodu), upranie dywanu, ścieranie „na mokro”, umycie szyb, zebranie nadmiaru wody z podłogi, udrożnienie przytkanego odpływu z brodzika czy sprawne i bezpieczne wyczyszczenie kominka z popiołu, usunięcie trocin z warsztatu. A w kuchni automatyczna szufelka od razu wciągnie każdy zbędny okruszek czy np.: pozostałości stłuczonego naczynia szklanego. Duży (23l) pojemnik (wiaderko) na śmiecie pozwoli o sobie zapomnieć na 4..6 miesięcy, przy czym siła ssania nie zmniejszy się nawet, jeśli już będzie pełne.

– Przy wszystkich swoich zaletach systemy centralnego odkurzania są stosunkowo tanie. Koszt instalacji nie przekracza 1% kosztu budynku.

Dodane przez: dompl

Dodaj komentarz

Data dodania:


Grudzień 4, 2006
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje elektryczne