Start Arrow OgródArrow Zamiokulkas zamiolistny. Jak pielęgnować tę roślinę?

Zamiokulkas zamiolistny. Jak pielęgnować tę roślinę?

Zamiokulkas zamiolistny to roślina, która pochodzi z Tanzanii. W Polsce roślinę tę uprawia się w doniczkach. Jego charakterystyczną ozdobą są długie, ciemnozielone i lśniące liście, wyrastające z podziemnych kłączy. Sprawdź, jak pielęgnować tę wyjątkową roślinę i ciesz się jej wyjątkowym urokiem.

Zamiokulkas to roślina, która nie ma dużych wymagań pielęgnacyjnych. Jest odporna na niekorzystne warunki. Najlepiej rozwija się w miejscach półcienistych. Ostre słońce może jej zaszkodzić i grozi pojawieniem się brązowych plam na liściach. Co ciekawe, liście tej rośliny obracają się w kierunku światła, dlatego należy co pewien czas obracać doniczkę w kierunku światła. 

Podlewanie

Zamiokulkas zamiolistny toleruje krótkotrwałe okresy przesuszenia. Nie należy podlewać rośliny zbyt często. Pamiętać trzeba, aby podłoże rośliny było lekko wilgotne, nie mokre. Zimą natomiast podlewanie należy znacznie ograniczyć. 

Nawożenie 

Roślina ta jest wrażliwa na jałowienie gleby. Warto więc co dwa tygodnie nawozić ją płynnym nawozem do roślin zielonych. W okresie jesienno-zimowym nie należy stosować żadnych nawozów. 

Przesadzanie 

Młodą roślinę trzeba przesadzać co roku. Starszą zaś co dwa lub trzy lata (w marcu lub w kwietniu). Pamiętaj, aby podczas przesadzania nie uszkodzić korzeni.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 15, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty