Start Arrow InstalacjeArrow Zanim kupisz klimatyzator

Zanim kupisz klimatyzator

Pogoda tego lata zdecydowanie nam dopisuje. Cieszy to szczególnie tych, którzy zdecydowali się na wakacje w kraju. Dla pozostałych jednak, ponad 30 stopniowe upały jak na Południu, to momentami prawdziwa udręka. Jak sobie z nimi radzić?

Urządzenia klimatyzacyjne cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Dziś trudno wyobrazić sobie samochód, wnętrze biura, galerii handlowej czy hotelu, w których zabrakłoby popularnej „klimy”. Klimatyzator powoli staje się również standardem w prywatnych domach i mieszkaniach. Choćby dlatego, że mamy do wyboru wiele różnych modeli, które możemy dostosować do indywidualnych potrzeb, a ich ceny są coraz bardziej przystępne. Kolejnym ważnym powodem, dla którego obecnie częściej niż kiedykolwiek decydujemy się na instalację klimatyzatora jest fakt, że urządzenia klimatyzacyjne – wbrew powszechnym opiniom – nie szkodzą naszemu zdrowiu. Jedynym warunkiem jest utrzymanie klimatyzatora w czystości, systematyczna wymiana filtrów oraz serwis.

Split na upały

Najpopularniejszy rodzaj klimatyzatorów, jaki możemy spotkać w polskich domach, mieszkaniach i biurach, to ścienne lub sufitowe urządzenia typu split – wyjaśnia Agnieszka Fabiś, specjalista ds. klimatyzacji firmy LARS, producenta urządzeń klimatyzacyjnych FUJIAIRE. Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim budowa. Klimatyzator typu split zbudowany jest z dwóch oddzielnych części – wewnętrznej, złożonej z wymiennika ciepła i wentylatora nadmuchowego, którą instalujemy wewnątrz klimatyzowanego pomieszczenia oraz zewnętrznej, wyposażonej w sprężarkę, skraplacz i zawór rozprężny. – Dzięki temu, że najbardziej hałaśliwy element klimatyzatora umieszcza się na zewnątrz budynku (a nie w pomieszczeniu), użytkownicy mogą cieszyć się nie tylko komfortem cieplnym, ale również cichą pracą całego systemu chłodzącego – tłumaczy Agnieszka Fabiś. To szczególnie ważne zwłaszcza w takich wnętrzach, jak biura, gabinety i inne przestrzenie przeznaczone do pracy i skupienia.

Na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie klimatyzatora do domu czy mieszkania (lub biura) należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii takich, jak:

  • kubatura klimatyzowanych pomieszczeń,
  • moc chłodnicza urządzenia klimatyzacyjnego,
  • pobór prądu
  • poziom hałasu podczas pracy.

Równie ważne cechy, jakie powinien spełnić właściwy klimatyzator, to wyposażenie w odpowiednie filtry i jonizator oraz funkcjonalność i prostota w obsłudze (czytelny wyświetlacz, sterowanie na pilota).

(Optymalne urządzenia chłodzące do użytku domowego to modele FUJIAIRE serii RS - zaawansowane technologicznie, energooszczędne klimatyzatory, których praca zapewnia stałą wymianę świeżego, schłodzonego powietrza. Fot. LARS)

(Optymalne urządzenia chłodzące do użytku domowego to modele FUJIAIRE serii RS - zaawansowane technologicznie, energooszczędne klimatyzatory, których praca zapewnia stałą wymianę świeżego, schłodzonego powietrza. Fot. LARS)

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca Wire Kolor 3pł

  • Kinkiet Wire Kolor

  • Lampa stołowa Maja Black

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Black