Start Arrow Wiadomości Arrow Zaprawa cienkowarstwowa od Grupy SILIKATY – wielka moc cienkiej spoiny

Zaprawa cienkowarstwowa od Grupy SILIKATY – wielka moc cienkiej spoiny

Współczesne budownictwo nastawione jest na wznoszenie domów i obiektów komercyjnych w sposób szybki i sprawny, jednak z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych niezależnie od pory roku. Jedną z metod na poprawę efektywności pracy, nawet w trudnych, zimowych warunkach, a zarazem zapewnienie ścianom odpowiednich właściwości i parametrów technicznych, jest wznoszenie ich na tzw. cienką spoinę. Produktem, który warto wykorzystać do tego celu jest cienkowarstwowa zaprawa zimowa od Grupy SILIKATY.

fot. Grupa SILIKATY

Zaprawa murarska ma ogromne znaczenie dla stabilności i wytrzymałości ścian, ponieważ to ona trwale łączy ze sobą poszczególne elementy konstrukcyjne. Wybór wysokiej klasy produktu to gwarancja zachowania właściwych parametrów. Z kolei wykorzystanie odpowiedniej techniki spoinowania wpływa na zwiększenie stabilności i trwałości całej przegrody, jak również na podniesienie jej parametrów cieplnych. Przekłada się to także na usprawnienie pracy ekipy budowlanej. Cienka spoina klejowa, to spoina  o grubości od 0,5 do 3 milimetrów. Jej wykorzystanie pozwala skrócić czas murowania, ułatwić proces poziomowania cegieł czy bloczków, a do tego nie obniża termoizolacyjności ściany, co może zdarzyć się przypadku grubszych spoin. Warto jednak pamiętać, że murowanie na cienką spoinę możliwe jest tylko w przypadku materiałów o wysokiej powtarzalności wymiarowej, a takie cechy wykazują m.in. bloczki silikatowe. Zimowa zaprawa cienkowarstwowa Grupy SILIKATY, gwarantuje zapewnienie dwóch najważniejszych właściwości spoin: wytrzymałości i przyczepności. Wydajność produktu przy grubości spoiny 1-3 mm wynosi od 13 do 15 kg/m3. Istotne jest, że zaprawa nadaje się do stosowania nawet w warunkach zimowych, więc budowę ścian można kontynuować również w przypadku niekorzystnych temperatur na zewnątrz (do -6°C), bez obaw o pogorszenie właściwości wznoszonej konstrukcji.

Zimowa zaprawa cienkowarstwowa do silikatów dostępna jest w opakowaniach o wadze 25 kilogramów. Produkt dostarczany jest na budowę w postaci suchej mieszanki, a sposób jego przygotowanie do użycia określa instrukcja zamieszczona na worku.

Więcej informacji na temat produktów Grupy SILIKATY można znaleźć na stronie internetowej www.grupasilikaty.pl

„Grupa SILIKATY” Sp. z o.o. to jeden z czołowych w Polsce producentów wyrobów silikatowych do wznoszenia ścian zewnętrznych, konstrukcyjnych, działowych, fundamentowych, ogniowych i piwnicznych. Grupa powstała w 2004 roku z połączenia krajowych producentów, z których każdy posiadał kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji SILIKATÓW. Obecnie Grupa SILIKATY skupia 7 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie całej Polski (w Krukach k/Ostrołęki, Piszu, Przysieczynie, Ludyni, Leżajsku, Kluczach i Jedlance). Poprzez swoich przedstawicieli firma aktywnie uczestniczy w pracach komitetu technicznego Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Silikatów. Grupa SILIKATY jest także członkiem polskiego Stowarzyszenia Producentów Białych Materiałów Ściennych „Białe Murowanie”.

„Grupa SILIKATY” Sp. z o.o.
Kruki ul. Nowowiejska 33
07-415 Olszewo-Borki
tel./fax  29 760 44 70, 760 65 10
www.grupasilikaty.pl

Źródło:Grupa Silikaty

Grupa SILIKATY
Wszystkie komunikaty (492)

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 13, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty