Start Arrow Wiadomości Arrow Zatrzymaj wodę w skórze

Zatrzymaj wodę w skórze

Skóra pełni niezwykle istotną rolę w organizmie człowieka. Niestety wraz z wiekiem oraz pod wpływem czynników zewnętrznych traci ona właściwości zatrzymywania wody i nie jest zdolna do syntezy niektórych składników, wchodzących w strukturę skóry młodej. Medycyna wciąż jednak wychodzi na przeciw potrzebom ludzi, dzięki czemu możliwe jest uzupełnienie diety w składniki, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie skóry. Jednym z produktów, który daje taką możliwość jest Skrzypolen z kwasem hialuronowym.

Skrzypolen_z_kwasem_hialuronowym_Oleofarm (1)

Nie każdy wie, jak ważną rolę pełni skóra w organizmie człowieka. Posiada ona funkcję izolacyjną, chroni przed drobnoustrojami, uszkodzeniami mechanicznymi i poparzeniami oraz bierze udział w wymianie gazowej oraz w usuwaniu wody z organizmu. To tylko niektóre z zadań, które stoją przed powłoką ochraniającą ciało człowieka. Czynniki takie jak wiek oraz warunki zewnętrzne, mogą znacznie zaburzyć jej właściwe funkcjonowanie.

Skutki niedoboru wody w skórze

Woda stanowi 13% najbardziej zewnętrznej warstwy skóry i aż 80% jej głębszych warstw. Czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, palenie tytoniu, zanieczyszczenia oraz nieprawidłowa dieta sprawiają, że organizm nie jest w stanie zatrzymać wystarczającej jej ilości. Niestety, skutkami niedoboru wody w warstwie rogowej skóry mogą być zaburzenia odnowy naskórka, co najczęściej objawia się szorstkością, pęknięciami, utratą jędrności i elastyczności, a w konsekwencji powstawaniem zmarszczek.

Starzenie ma miejsce w każdej powłoce skóry. W naskórku następuje wolniejsza wymiana komórek oraz obniżenie produkcji lipidów.  Skóra staje się bardziej oporna jeśli chodzi o gojenie się ran. Po ukończeniu 25 roku życia spada poziom kolagenu oraz kwasu hialuronowego w skórze właściwej, przez co następuje spadek elastyczności. Tkanka podskórna jest natomiast odpowiedzialna za utratę objętości skóry.

Czy da się uchronić skórę przed starzeniem?

Aby jak najdłużej zachować młodą skórę, należy pamiętać w szczególności o czynnikach zewnętrznych, które mają ogromny wpływ na zmiany skórne.

Warto jak najwcześniej zacząć uzupełniać dietę w składniki, które wspomagają jej prawidłowe funkcjonowanie, bądź wchodzą w jej strukturę. Jednym z takich składników jest kwas hialuronowy, którego ilość zmniejsza się wraz z wiekiem. Ponad połowa kwasu hialuronowego znajdującego się w ciele człowieka, zdeponowana jest w skórze. Jest on odpowiedzialny za łączenie włókien kolagenowych i elastynowych  w skórze właściwej. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać 25 cząsteczek wody. Oznacza to, że podczas miesięcznej kuracji produktem Skrzypolen z kwasem hialuronowym można dostarczyć ilość kwasu, który jest w stanie związać do 6 l wody w skórze.

Skrzypolen z kwasem hialuronowym firmy Oleofarm dostępny jest aptekach oraz sklepie internetowym firmy Oleofarm www.oleofarm24.pl

Po więcej porad oraz podpowiedzi, jak uzupełnić niedobory w diecie, zadbać o aktywność, urodę i emocje zapraszamy na  https://www.facebook.com/oleofarmdlaurody

Skrzypolen z kwasem hialuronowym, 48 kapsułek

Cena Oleofarm24: 28,50 zł

O Oleofarm

Oleofarm jest firmą skoncentrowaną na badaniach, produkcji oraz sprzedaży wysokiej jakości suplementów diety, dietetycznych środków specjalnego przeznaczenia medycznego, surowców farmaceutycznych, jak również zdrowej żywności, w tym olejów zimno tłoczonych. Oleofarm posiada certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności wg EN-ISO 22000:2005, który pozwala zidentyfikować i wyeliminować potencjalne zagrożenia z punktu widzenia konsumenta i ochrony jego zdrowia. System ten umożliwia kontrolę prawidłowości przebiegu całego procesu produkcyjnego – od momentu przyjęcia surowców aż do uzyskania wyrobu gotowego – dając konsumentowi bezpieczny produkt.

Oleofarm Sp. z o.o.
ul. Mokronoska 8
52-407 Wrocław
tel. 48 71 316 94 95
tel: 48 71 721 35 57
e-mail: info@oleofarm.com.pl
www.oleofarm.pl
www.oleofarm24.pl

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 4, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty