Start Arrow Wiadomości Arrow Zawory odpowietrzające – odpowietrznik automatyczny

Zawory odpowietrzające – odpowietrznik automatyczny

Są odporne na zanieczyszczenia, działają w pełni automatycznie przez cały czas, a przede wszystkim zabezpieczają instalację przed zapowietrzeniem na wiele lat.

Odpowietrznik automatyczny AFRISO przeznaczony jest do usuwania powietrza z instalacji grzewczych. Ma zastosowanie we wszystkich typach instalacji otwartych i zamkniętych. Wyróżnia się 3 rodzaje odpowietrzników: pionowe, kątowe (do instalacji grzewczych) oraz solarne. Mogą być one montowane na szczytach pionów instalacyjnych, na grzejnikach ściennych, nagrzewnicach powietrza, naczyniach wzbiorczych, kotłach grzewczych, a także w instalacjach z kolektorem słonecznym (solarne). Wskazane jest, aby instalacje centralnego ogrzewania, jak również instalacje chłodzące pracujące w systemie zamkniętym, wyposażyć w urządzenia umożliwiające usuwanie powietrza ze zładu zarówno w czasie napełniania, jak i normalnej pracy instalacji.

Automatyczny zawór odpowietrzający AFRISO wyposażony jest w pływak umieszczony w cylindrycznym korpusie. Uwolnione z instalacji powietrze przedostaje się do górnej części odpowietrznika, powodując obniżenie poziomu wody. Wraz z jej obniżeniem opada pływak, pociągając za sobą dźwignię, która otwiera malutki otwór, umożliwiający usunięcie powietrza z odpowietrznika. To powoduje z kolei podniesienie poziomu wody, w efekcie którego następuje przemieszczenie pływaka do góry i zamknięcie wylotu powietrza.

(Odpowietrznik automatyczny AFRISO)

Dane techniczne:
– odpowietrznik automatyczny
– producent: AFRISO
– rodzaje: prosty, kątowy lub solarny
– materiał: mosiądz lub mosiądz niklowany
– przyłącze odpowietrznika z zaworem stopowym: ½” gwint zewnętrzny
–  maksymalna temperatura: 110°C
–  maksymalne ciśnienie: 12 bar
– okres gwarancji: 36 miesięcy

Autor: Materiały prasowe


Wszystkie komunikaty (222)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


czerwiec 7, 2013
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty