Start Arrow WnętrzaArrowGalerie WnętrzArrow Zawsze funkcjonalna kuchnia

Zawsze funkcjonalna kuchnia

Meble kuchenne i wyposażenie kuchni powinny ułatwiać poruszanie się w pomieszczeniu i korzystanie z jego funkcji. Producenci mebli kuchennych dokładają wszelkich starań, aby gotowanie, zmywanie czy przechowywanie sprzyjało ergonomii i naszemu komfortowi. Zobaczmy ciekawe propozycje.

Jednym z nowatorskich rozwiązań w górnych szafkach kuchennych jest podnośnik równoległego otwierania frontu. Jest to mechanizm pozwalający na pionowe otwierane szafki o szerokości maksymalnej 1500 mm i wysokości maksymalnej 450 mm w kierunku prostopadłym do powierzchni blatu.

Autor: meble Ewiva PEKA

Specjalne systemy złożone z kilku półek, które można płynnym ruchem wysunąć z głębi szafki pomagają całkowicie wykorzystać trudnodostępną powierzchnię szafek narożnych.

Autor: szafki Le Mans PEKA

Aby zmniejszyć niebezpieczeństwo kontuzji i zwiększyć oszczędność miejsca w kuchni warto zdecydować się na szafki otwierane do góry. Podczas sprzątania czy gotowania wszystkie szafki otwierane do góry mogą być otwarte, gdyż nie kolidują ze sobą ani nie zabierają niepotrzebnie miejsca. Dzięki temu unikniemy również zabrudzeń frontów czy zmoczenia uchwytów. Specjalny mechanizm nie pozwala im się zamykać, dzięki czemu w czasie prac kuchennych nie ma konieczności wiecznego otwierania i zamykania drzwiczek, jak ma to miejsce w przypadku szafek otwieranych w prawo lub w lewo.

Autor: kuchnia Torino Meble Rust

Relingi to prosty sposób, aby mała kuchnia stała się bardziej funkcjonalna. Zawieszone na ścianie nad blatem kuchennym, ułatwiają organizację kuchennej przestrzeni.

Autor: Kuchinox

Ciekawy dodatek do szuflady na sortowniki śmieci. Krótkie naciśnięcie na front - biodrem, kolanem lub stopą - wystarczy, aby szuflada otworzyła się samoistnie. Front pozostaje czysty, a wszystko ląduje w miejscu do tego przeznaczonym.

Autor: SERVO-DRIVE uno BLUM

Jedna lampa w centralnym punkcie sufitu nie wystarczy, aby oświetlić cale pomieszczenie. W pomieszczeniu kuchennym powinny być dodatkowe oprawy oświetleniowe. Tu bezpośrednio pod szafkami kuchennymi, na całej długości pomocniczego blatu znajduje się punktowy system oświetleniowy, który uruchomiany jest przez ruch dłoni.

Autor: meble Stockholm firmy Mebel Rust

Zobacz wszystkie zdjęcia z kuchennej kategorii

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty