Start Arrow Finanse i prawoArrowBudowa i prawoArrow Zdjęcie przyłączy elektrycznych

Zdjęcie przyłączy elektrycznych

Kierownik budowy nakazał zdjęcie przyłączy elektrycznych w moim domu. Czy ja poniosę z tego tytułu jakieś koszty?

Na pytanie czytelnika odpowiada ekspert z Urzędu Regulacji Energetyki:

Zgodnie z § 42 pkt 6 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2007 r., Nr 93, poz. 623 z późn. zm.) przedsiębiorstwo energetyczne  odpłatnie podejmuje stosowne czynności w sieci w celu umożliwienia bezpiecznego wykonania, przez odbiorcę lub inny podmiot, prac w obszarze oddziaływania tej sieci.

Tym samym, koszty odłączenia napięcia i zdjęcia przyłącza z własnego budynku mieszkalnego pokrywa odbiorca.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 21, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty