Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Zero waste w kuchni… Od czego zacząć?

Zero waste w kuchni… Od czego zacząć?

Początek nowego roku sprzyja noworocznym postanowieniom. Zdrowe odżywianie, rzucenie palenia czy siłownia to z pewnością plany, które wymagają ogromnego samozaparcia i dyscypliny. A może by tak prościej? Idea „zero waste”, czyli zmniejszenie ilości odpadów, ma coraz większą rzeszę zwolenników. Podpowiadamy, co możemy zrobić, aby zadbać o siebie i o nasze środowisko…

#1 Nie marnuj jedzenia!

Dokładne planowanie zakupów, sprawi, że nie będziesz marnować jedzenia. Kupuj tylko tyle jedzenia, ile jest Ci potrzebne. Doskonałym rozwiązaniem, które ułatwi Ci planowanie zakupów, będzie kuchenna półka typu cargo. Jej wysuwane drzwi i dostęp do zawartości szafy z dwóch stron, pozwoli Ci sprawdzić na bieżąco termin ważności danego produktu oraz ewentualne braki artykułów spożywczych. 

Marzysz o domowej spiżarni? Koniecznie przeczytaj ten artykuł: Domowa spiżarnia. Idealnie miejsce do przechowywania….

#2 Pudełka, pudełeczka…

W myśl zasady „zero waste”, kupuj produkty na wagę i wsypuj je do pojemników. Dzięki temu ograniczysz ilość śmieci i niepotrzebnych odpadów. W sprzedaży mamy możliwość zakupu pudełek o różnym kształcie, wielkości i pojemności, które zachwycają swoim oryginalnym designem. 

Nie wiesz, w czym przechowywać żywność? Przeczytaj nasz artykuł: Powiększ swoją kuchnię o spiżarnię i sprawdź, w czym przechowywać żywność…

#3 Eko torby 

Zrezygnuj z foliowych reklamówek i wybierz te, wykonane z naturalnych materiałów. Wygodne i funkcjonalne, charakteryzują się trwałością i dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Są zatem dużo wytrzymalsze niż zwykłe reklamówki, które notorycznie ulegają rozerwaniu pod wpływem dużego ciężaru czy kontaktu z ostrymi krawędziami. Na rynku dostępne są różne torby bawełniane, które różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale również fasonem, rodzajem splotu i kolorystyką.  

#4 Naturalne myjki i szczotki do mycia

Naturalne myjki, wykonane ręcznie, ze sznurka konopnego oraz szczotki do mycia z naturalnym włosiem, idealnie sprawdzą się jako zamienniki tradycyjnych gąbek do mycia naczyń. Zazwyczaj posiadają praktyczną zawieszkę. Stosując te produkty, przyczynisz się do ograniczania plastikowych odpadów w naszym środowisku. Naturalną myjkę możesz także użyć do mycia owoców i warzyw. Wyczyść ją szarym mydłem, a od czasu do czasu wrzuć do pralki. Susz w przewiewnym miejscu. 

#5 Segreguj śmieci!

Odpady, które produkujesz w domu każdego dnia, posegreguj i wrzucaj do oddzielnych pojemników. W ten sposób przyczynisz się do pozyskania surowców wtórnych, co skutkuje mniejszym zużyciem zasobów naturalnych. Segregacja śmieci zwiększa także naszą świadomość ekologiczną i odpowiedzialność za otoczenie, w którym żyjemy. Rozdzielając odpady, ograniczamy tony śmieci, które zanieczyszczają środowisko, a także dbamy o nasze zdrowie i życie.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 10, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty