Start Arrow Finanse i prawoArrowBudowa i prawoArrow Zgłoszenie budowy oczyszczalni

Zgłoszenie budowy oczyszczalni

Chciałbym się dowiedzieć, czy przydomowa oczyszczalnia ścieków wymaga pozwolenia na budowę? Czy trzeba wypełniać jakieś formalności?

O tym, czy na naszej działce możemy wybudować przydomową oczyszczalnię ścieków zdecyduje badanie geologiczne gruntu. Określony przez geologa współczynnik filtracji i stwierdzenie braku wód gruntowych jest podstawową czynnością przy projekcie przydomowej oczyszczalni – ilości frakcji kamienia, długości drenów. Dlatego decyzję o budowie oczyszczalni najlepiej podjąć na etapie adaptacji projektu domu do warunków lokalnych lub jeszcze wcześniej – przy zakupie działki.

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, której pojemność nie przekracza 7,5 m3, wymaga zgłoszenia w starostwie. Zgłoszenie należy złożyć przynajmniej na 30 dni przez rozpoczętą budową. W większości urzędów do zgłoszenia należy dołączyć projekt instalacji z lokalizacją, opisem i atestami urządzeń.  Potrzebne będzie również oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane oraz niezbędne szkice.

Jeżeli projekt budowy przydomowej oczyszczalni ścieków został zaznaczony na planie zagospodarowania działki, podczas ubiegania się o pozwolenie na budowę całego domu, nie musimy spełniać żadnych dodatkowych formalności.

Marta Hawrylak

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


kwiecień 30, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Kinkiet EMMA PINK

  • Lampa wisząca Galaxy 1643

  • Nowoczesny plafon LED z pilotem Melos DL-F37T

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: finanse i prawo