Start Arrow OgródArrow Zielona energia

Zielona energia

Zielona energia jest manifestem roślin, nawołujących do życia w symbiozie z naturą. Kwiaty i rośliny są nie tylko piękną ozdobą, ale przede wszystkim posiadają korzystne dla zdrowia właściwości, oczyszczają powietrze z toksyn, tłumią hałas i kojąco wpływają na nasze zmysły. Floryści namawiają, żeby tego lata otaczać się nimi, eksponując ich korzenie oraz mięsiste liście. W ten sposób rośliny odpłacą się nam życiodajną energią.

Letnia tendencja określona mianem Zielona energia (Botanical energy) sprawia, że bez wychodzenia z domu przenosimy się do tropikalnego lasu oraz dzikiej dżungli, będących źródłem inspiracji do jej tworzenia. Dominująca soczysta zieleń liści i wyraziste odcienie różu wprowadzają nas w świat botaniki i jej tajemnic. Zieleń jest synonimem harmonii, energii i równowagi, róż natomiast dobrego nastroju i radości z życia. Floryści w swoich kompozycjach eksponują liście i korzenie, dzięki czemu możemy poznać ich unerwienie oraz strukturę. W sezonie letnim kwiaty są wszechobecne i pobudzają do życia. Aranżacje kwiatowe pełnią funkcję dekoracyjną oraz tworzą enklawę przed zgiełkiem i hałasem dużych miast.

Dalia, Anturiu, liście

Dalia, Anturiu, liście

Letnie kompozycje utrzymane są w trzech stylach: nowoczesnym, nastrojowym i klasycznym. W nowoczesnych aranżacjach dominuje kolor zielony i biały. Kompozycje są nacechowane energią i poprzez ukazanie wijących się jak wąż korzeni czy drapieżnych liści, uwydatniają dziką naturę kwiatów i roślin. Nastrojowe aranżacje są tropikalne i łączą jasną zieleń z mocnym różem. Wprowadzają niesamowitą radość i energię do pomieszczeń. Styl klasyczny wyróżnia elegancja i nieregularna forma. Kompozycje wprowadzają nas w błogi nastrój i harmonię. Wazony są proste, szklane, drewniane lub porcelanowe.

rosliny

Anturium, Cantedeskia, Koper

Umieszczając kwiaty w przezroczystych naczyniach uzyskamy niesamowity efekt i uwydatnimy to czego na ogół nie zauważymy. Liście, korzenie, żywe kolory i piękne kwiaty sprawią, że nawet w deszczowy dzień będziemy tryskać energią i cieszyć się życiem.

Cantedeskia, Anturium i jego liście, Dalia

Cantedeskia, Anturium i jego liście, Dalia

Najmodniejszymi kwiatami tego lata są: Anturium (Anturium), Frezja (Freesia), Piwonia (Paeonia), Koper (Anethum), Dalia (Dahlia), Cantedeskia (Zantedeschia).

Autor: Biuro Kwiatowe Holandia

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty