Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Zielone płyty gk w łazience

Zielone płyty gk w łazience

Czy do łazienki mogę stosować tylko „zielone” płyty gk? Rozumiem, że można na nie przykleić płytki ceramiczne?

Odpowiada ekspert marki Weber maxit:

Przy układaniu płytek ceramicznych np. w łazience zbudowanej z płyt kartonowo-gipsowych, należy wziąć pod uwagę zalecenia producentów tych płyt. W wilgotnych i mokrych pomieszczeniach stosuje się płyty kartonowo-gipsowe o zwiększonej wodoodporności, popularnie zwane „zielonymi”.

plytki w lazience 1 Płyty gipsowo-kartonowe można stosować w pomieszczeniach gdzie względna wilgotność powietrza nie przekracza 85%, a okres ekspozycji na tę podwyższoną wilgotność nie przekracza 12 h na dobę – tj. w budownictwie indywidualnym o charakterze mieszkalnym.
plytki w lazience 2 W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza można stosować tylko płyty impregnowane, karton użyty do ich produkcji ma kolor zielony.
plytki w lazience 3 Mocowanie płyt gipsowo-kartonowych musi zapewnić ich stabilność. Wykonując nową ściankę należy użyć systemów z profilami aluminiowymi. W przypadku istniejących ścian, trwałe mocowanie uzyskujemy klejąc płyty bezpośrednio do ściany.
plytki w lazience 4 Stosując płyty gipsowo-kartonowe impregnowane należy pamiętać, iż są one uodpornione jedynie na wpływ wilgoci zawartej w powietrzu, a nie na bezpośrednie zamoczenie. Z tego powodu w pomieszczeniach wilgotnych należy je pokryć materiałem izolującym wodę.
plytki w lazience 5 Naroża ścian płyt gipsowo-kartonowych należy uszczelnić dodatkowo taśmą uszczelniającą. Sama folia w płynie nie jest w stanie przenieść powstających w tych miejscach naprężeń.
plytki w lazience 6 Płyty gipsowo-kartonowe nie są podłożem tak stabilnym, jak mury czy tynki, dlatego do ich wykańczania należy stosować materiały o zwiększonej elastyczności. Naroża pokrywamy dodatkowo silikonem sanitarnym.
plytki w lazience 7 Naroża dodatkowo zabezpieczamy taśmą uszczelniającą weber PH971 wraz z emulsją uszczelniającą.
plytki w lazience 8 Całą powierzchnię narażoną na okresowe działanie wody pokrywamy 2-krotnie płynna folią uszczelniającą weber PE235.
plytki w lazience 9 Płytki mocujemy do uszczelnionych płyt gipsowo-kartonowych za pomocą zaprawy elastycznej weber ZP414 lub weber ZP415, weber ZP416, Optiroc Fix Renowacyjny (weber ZP418).
plytki w lazience 10 Szczeliny pomiędzy fugami wypełniamy zaprawą fugową weber.color comfort lub weber.color perfect.
plytki w lazience 11 Naroża pokrywamy dodatkowo silikonem sanitarnym weber.color silicon.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

 • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

 • Lampa wisząca Wire White 3pł.

 • Promocja

  Lampa stołowa mini-trójnóg Kwitnące tulipany

 • Abażur Luna 60

 • Promocja

  Listwa Snow 3pł. spot czarny