Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Zima w ogrodzie. O czym warto pamiętać?

Zima w ogrodzie. O czym warto pamiętać?

Kiedy w ogrodzie zima trwa w najlepsze, warto pamiętać o roślinach, które chowają się pod śnieżną pierzynką. Przedstawiamy kilka wskazówek, o których warto pamiętać. Jak pielęgnować rośliny, drzewa i krzewy zimą? Spieszymy z odpowiedzią…

Nadmiar śniegu 

Systematyczne usuwanie nadmiaru śniegu z drzew i roślin, spowoduje, że unikniemy ich deformacji. Jeśli podwiążesz gałęzie roślin, trudniej będzie im ugiąć się pod ciężarem śniegu. 

Regularne przycinanie drzew

Zima to najlepszy czas na formowanie koron drzew liściastych. Warto więc je regularnie przycinać. W tym czasie można też przycinać drzewa iglaste. Co ciekawe, jeśli drzewa te są gatunkami żywicującymi, nie trzeba zabezpieczać ich ran. Pod koniec lutego zaś warto znów przyciąć drzewa i krzewy i usunąć uszkodzone i obumarłe pędy. 

Trawnik 

Pamiętaj, że w zimie nie należy chodzić po trawniku. Dlaczego? Ponieważ możesz uszkodzić strukturę gleby. To sprawi, że w następnym sezonie, trawnik będzie wyglądał nieestetycznie. 

Bielenie pni drzew

Aby zapobiec pękaniu kory zimą, z powodu zmian temperatur i działania silnych promieni słonecznych, warto przeprowadzić bielenie pni drzew. Zabieg ten najlepiej przeprowadzić, kiedy temperatura powietrza wzrośnie powyżej zera. 

Przesadzenie choinki do ogrodu

Kiedy przyjdą pierwsze dni wiosny, należy przesadzić bożonarodzeniową choinkę do ogrodu. Wcześniej należy trzymać ją w chłodnym miejscu – w temperaturze około 10 stopni Celsjusza. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


luty 7, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty